Results 1 to 11 of 11

Thread: Alfa 156 1.8 ts '00

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default Alfa 156 1.8 ts '00

    Привет на всички!
    От вчера се заимах с 156-ца. Това ми е първа Алфа и като пълен профан се подмамих по външния вид на автомобила.
    Първите ми впечатления са че колата е самолет когато си влезе в оборотите а когато не е в обороти е учудващо икономична за конете си .
    Покупната цена беше 2350, до момента вече ми струва 3100.
    Интериора е плюш (много запазен), волана е дървения (много готин), централната конзола - имитация на дърво (по принцип не ме радва но май започнах да свиквам).
    По табло е на 122000 км.
    Днес беше подменена цялата предница с рециклирани носачи и полиуретанови тампони. Благодарско на Ферариста, didko_boy и колегата му, който не разбрах как се казва .
    Останаха някакви дребни неща да се правят но ако всичко работеше автомобила нямаше да е италиански а... руски .

    Didko_boy - лампата за маслото е светела но много слабо - на тъмно се видя. Предполагам, че ще има хлабава връзка на някоя маса, но не знам къде да я търся. Ще поровя пък дано я намеря. Може от там да светва и чека за лампите - не видях неработещи крушки по колата освен тази откъм шофьора на плафона отпред но доколкото разбрах тя не би трябвало да активира чека. Малко трудно се включват халогените и фара за мъгла - искат няколко натискания на копчетата, не знам дали са на общ кръг.

    Когато измия колата ще се похваля и със снимки.
    Last edited by slaf4u; 24-05-2012 at 10:05.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •