Results 1 to 15 of 64

Thread: Тип гориво (премиум или нормално) - има ли значение и какво е то ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Има управление на двигатели и без 'обратна връзка'! Това е управление на принципа 'alfa-N' ! T.e. гледат се само оборотите на двигателя и ъгъла на завъртане на дроселовата клапа. Картите за управление са фиксирани! Много от мотоциклетните двигатели са така...имало е и автомобилни!
    BMW 318ti '96

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ildivvy View Post
    Има управление на двигатели и без 'обратна връзка'! Това е управление на принципа 'alfa-N' ! T.e. гледат се само оборотите на двигателя и ъгъла на завъртане на дроселовата клапа. Картите за управление са фиксирани! Много от мотоциклетните двигатели са така...имало е и автомобилни!
    Стига бе колега, моят приятел Еко образно казано пак няма да спи, а ще се рови в нета за да доказва поредното си твърдение.....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига бе колега, моят приятел Еко образно казано пак няма да спи, а ще се рови в нета за да доказва поредното си твърдение.....)
    Що си мислиш, че доказвам нещо?

    Посочи, къде съм казал, че в 155 има детонационен сензор.

    Намирам, че го има, като резервна част, поствам линка и питам Мимо да каже, кое е вярното.

    Научи се да четеш, какво пишат хората а ако не разбираш написаното, питай, вместо да правиш нескопосани умозаключения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Що си мислиш, че доказвам нещо?

    Посочи, къде съм казал, че в 155 има детонационен сензор.

    Намирам, че го има, като резервна част, поствам линка и питам Мимо да каже, кое е вярното.

    Научи се да четеш, какво пишат хората а ако не разбираш написаното, питай, вместо да правиш нескопосани умозаключения.
    Не си ти, когато си гладен......да ти пратя един дюнер за моя сметка...?...)).....какво значи хората, аз и ти спорим....ти постваш без да знаеш и след това хората.......върни се в началото на темата, пак чети и заповядай......ще излезе, че си много лигав......говори ми за вихрови клапи, за 155.....ще ми е интересно.....аз за неща с който не съм се сблъсквал не ги коментирам.....покажи ми едно мнение, където съм поствал нещо от нета без да съм наясно с нещата.....но не ми се нрави, както споменах, някой интернетпяк да ме храни необсновано....ами той има повече постове в нета за година, отколкото навъртяни километри .....сорри ако се припознае някой......Еко да продължим за вихровите клапи, КПД-то и т.н.....за детонационият датчик, че го има при 155... не си ти.....))....няма да издребняваме.....и какво да каже Мимо...?...той каквото има го каза....а бе дърт мъж си, а викаш ...господин модератор, или моля другарко.....Боби е терорист......нека и Мимо да каже....)).....няма никаква последователност от твоя страна в спора.....там където те питам не отговаряш, лавираш, а после нека Мимо каже, проследи мойте въпроси в спора и твойте.....смешно е......и както казваш хората....нека четат и да преценят....аз затова съм бил против относно тия дет ги викаш на помощ да трият постове.....накрая може да излезе Мимо да обере пешкира....а той просто се опита да смъкне тактично напрежението при спора ни.......не го замесваи....чичо гугал ти помага и без това...
    п.п...даже и в момента се изплъзваш мазно......това което цитира, не беше ли за управлението без обратна връзка
    Last edited by Бобби; 06-07-2019 at 22:45.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,470

    Default

    Аз си добавям профилактично bardahl bdc 70ml/70l
    Премахнати вихрови клапи и затапен с пластини с дупки ЕГР.
    Мисля, че горивото има по- добро изгаряне. (като не сложа добавка на студен мотор, виждам как леко премърдат стрелката на оборотомера (+50-70об))
    Не знам дали има пряка връзка с горивото или добавката. След като загрее и съм на светофар, никога няма колебания 0
    Зареждам от година на Марешки .. нямам оплаквания.
    Веднъж заредих в Бургас кс.Лазур на една бензиностанция и колата ми даде доста сериозен разход за извънградско. Около 7,7л/100км
    Старата ми алфа на газ даваше 8,2 LPG за същият пробег.
    При смесен 6.5 100км извън/20 градско. Стандартният ми разход .. без горепосоченото изключение.
    Много се отклонихте от съществото на темата ... Не е правилно.
    Last edited by flipz; 06-07-2019 at 22:10.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Що си мислиш, че доказвам нещо?

    Посочи, къде съм казал, че в 155 има детонационен сензор.

    Намирам, че го има, като резервна част, поствам линка и питам Мимо да каже, кое е вярното.

    Научи се да четеш, какво пишат хората а ако не разбираш написаното, питай, вместо да правиш нескопосани умозаключения.
    Детонационен датчик верижната 155-ца няма. Дали заради това или заради нещо друго, но аз разлика не хващам м-у горивата и маи ще се окаже че при някои возила разлика като цяло ще се хване трудно...

    (надявам се скоро да ходя пак на стенда и ще се види, миналия път замерката беше с мешаница 95 и 100 октанов в равна пропорция по 10 литра, а сега ще налея само един и ще се види)
    Last edited by mimouzunov; 06-07-2019 at 22:53.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Детонационен датчик верижната 155-ца няма. Дали заради това или заради нещо друго, но аз разлика не хващам м-у горивата и маи ще се окаже че при някои возила разлика като цяло ще се хване трудно...

    (надявам се скоро да ходя пак на стенда и ще се види, миналия път замерката беше с мешаница 95 и 100 октанов в равна пропорция по 10 литра, а сега ще налея само един и ще се види)
    С или без детонационен сензор, предваненията се реализират все на базата на зададени по карта стойности.
    Разликата е, че тези които имат сензор, могат да увеличават динамично предварението в случай на детонационно горене.
    В зависимост от това, какъв е корекционният алгоритъм, някои компютри увеличават предварението с дадена малка стъпка, примерно 1 гр. докато се нормализира горенето и после връщат стъпките докато се постигне картовата стойност.
    Други пък увеличават предварението с голяма стъпка, примерно с 10 гр. и после, ако за определен брой тактове няма детонации, намаляват с малки стъпки докато пак се достигне до картовата стойност.
    Last edited by ecotronic; 07-07-2019 at 00:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Повечето сте за бой, защото вместо да говорите за горивото, говорите за моторите. При два еднакви мотора, с каквато и електроника да са, тоя , на когото сте сипали по-добро гориво ще работи по-добре. Ха сега дефинирайте що е това добро гориво! За някои това е октановото или цетановото число, а за мене е още по-важно наличието на сяра и парафини в него. И ако имахте малко акъл в главата, щяхте да поканите Снежка Серафимова да ви изчете една лекция за горивата и маслата и да престанете да се излагате! Ако прочете какво сте писали ще си продаде алфата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Точно на теб ли да обяснявам, това че гориво + мотор са една система. Точно ти би трябвало да знаеш, какво се случваше с Мускал-паша, когато му налееш 96.

    Поради това говорим за мотори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •