Results 1 to 15 of 19

Thread: Доказателство за EURO стандарт

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    При мен разликата е 11 лв. Няма да се занимавам.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  2. #2

    Default

    При мен си пише Евро 4 и падна с 130лв. Направо чудо невярвано. Чак неудобно ми стана
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  3. #3
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Понеже се счупихте да отговаряте "по темата" (а съм сигурен, че има хора минали по тоя път, ама на...важно е да се хвалим на офтопик колко ни е нисък данъка), да взема да напиша каква точно е процедурата.

    Забележка: става дума за Ауто-Италия София, КАТ София и ПАМДТ Панчарево, при други условия резултатите може да варират!

    1. Издаване на служебна бележка за ЕВРО категория:
    . Звъните на Ауто-Италия в сервиза (0879009369) след 9:30 за справка по VIN дали го имат в "системата", обяснението беше, че за по-старите коли има вероятност да трябва да пуснат запитване към Алфа Ромео и ще се забави. При мен всичко беше ОК, а почти съм убеден че "системата" е ePER...
    . Отивате на място на Христофор Колумб 43 при приемчика на сервиза и ви издават бележката, в която буквално пише, че този модел автомобил с този VIN и този номер двигател покрива тази ЕВРО категория (сверете си внимателно VIN-a и номера на двигателя!). Плащате на каса 60лв. и сте готови.
    2. Смяна на рег. талон в КАТ.
    . С голям и малък талон, служебната бележка и полицата за гражданска отговорност отивате на опашката пред КАТ София, започнали са да ги редят по Лъчезар Станчев надолу към Г.М. Димитров, преди входа за получаване на СУМПС и смяна на собственост. В 7:30 започват да пускат автомобилите през бариерата навътре към каналите.
    . Разпределят ви пред регистратура къде да паркирате автомобила и с документите влизате вътре да си получите билет с пореден номер.
    . Като ви дойде редът давате документите на съответното гише, плащате 23лв. такса на касата (пазете квитанцията!) и отивате при бялата будка срещу регистратурата да ви кажат на кой канал да се наредите (дръжте под ръка пожарогасител, аптечка и т.н., че има вероятност да ги проверят на канала!)
    . "Съвестните" работници на канала (именно заради които сте в цялата тая схема!) се припотяват няколко пъти докато ви сверят VIN и номер двигател и ви изпращат по живо по здраво.
    . Паркирате след канала и отивате да си отвисите в чакалнята за получаване на новите талони (вдясно от каналите като излезете от халето). Там ви викат по име и срещу квитанцията за платена такса си получавате заветните нови талони (хвърлете едно око все пак дали я има вече ЕВРО катеорията).
    3. Подаване на данъчна декларация в ПАМДТ по местоживеене.
    . Отивате в общината с талоните и копие на големия. И да, прочетохте правилно - при първа регистрация на авомобила в милата ни рОдина всичко става автоматично и само си плащате на каса в общината като му дойде времето. Сега обаче, за разнообразие си попълвате декларацията. Отварям скоба - това вероятно се дължи на факта, че веднага след смяната на талона отидох в общината. Има вероятност всичко да стане по каналния ред и данните да се обновят в базата на общината, но.....на който му се чака, да тества.
    . Като ви заведат декларацията отивате на касата и си плащате новия по-нисък данък, като разликата вече сте я похарчили в Ауто-Италия и КАТ...да живее малоумната ни държавна администрация!
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Само ще ти кажа, че ако не сменяш номера, колата не минава канал. Можеш да отидеш до КАТ и с метро, за да не се чудиш къде да паркираш.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #5
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Да разбирам, че си минал процедурата - смяна на талон с вписване на липсваща евро категория - без канал в КАТ София и говориш от опит, така ли? Защото аз пиша от опит и проверих на място всички възможни "разклонения" и опции и описаното в поста ми по-горе е официалната процедура в КАТ София към дата 20.3.2019г.
    Last edited by imbecile; 21-03-2019 at 08:55.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Минал съм смяна на талон за вписване на газова без колата да минава канал. Само с талона и документите на газовата.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #7
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Което е различно.... за жалост
    Искат и автомобила на канала, което е безсмислено, освен ако не проверяват дали си има катализатори, дпф и т.н.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •