Results 1 to 15 of 70

Thread: Забравения Спринт в гаража

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    http://www.dbk-dimitrov.com/авточаст...ачната-система

    Преди две седмици от тук взех гумени уплътнения за спирачните апарати на моя спринт, излязоха по 15лв. на колело, но за да свалиш апаратите трябва да откачиш полуоските и тогава ги сваляш.
    Ако предните дискове са с 6 болта, значи спирачките ни са еднакви и ще намериш уплътнения.
    Благодаря за добрата информация, ще ми е полезна.
    Поздрави!

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Нещо ново около този Спринт?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Здравейте колеги,

    за съжаление няма нищо ново покрай моя Спринт. Припалих го един,два пъти и това е.
    Причината е че лятото ми е много натоварено и не ми остава време за нищо. Едва намирам време за почивка и за колата не остава никакво време.

    Не съм загубил желанието си да възстановя Спринта и общо взето вече с нетърпение чакам да дойде зимата и да продължа да развивам проекта.

    А Проекта в скоро време ще има нужда от ангренажни ролки и водна помпа.

    п.п. колега Speeder ти казваше че имаш нови такива и то на добра цена, ако все още е така направо ми ги пращай.

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ще ти ги снимам.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default

    ОК. Благодаря!

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ваньо, ето снимки на ангренажен ремък и ролки:


    55лв за ангренажния комплект и ти подарявам комплект коркови гарнитури за капаците на валовете. Ролките са марка Breda
    Водната помпа е 30лв, с метална перка!

    Ако ти харесват, пиши лично съобщение.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Здравейте колеги,
    тия дни намерих свободно време и успях да свърша това онова по Спринта.
    Ел. инсталацията е готова или поне така се надявам . Монтирах кутията за парното и другите неща около нея и малко след това се появи въпроса '' От къде се пуска парното?'' на който така и не намерих отговор Предполагам че е от някое от копчетата до часовника, но от тях не тръгва. То и тези копчета се оказаха в лошо състояние две от бяха блокирали и при натискане не се връщаха. С малко спрейове и раздвижване се пооправиха. Сега се чудя дали не съм пропуснал някой прегризан кабел или просто не знам как се пуска парното.
    Реших така да го оставя за момента и продължих с двигателя. Там историята е по-сериозна както се вижда на едната снимка. Цялата охладителна система, маркучите, тялото на термостата другото тяло дето е над водната помпа, ВСИЧКО беше тотално запушено. За толкова много години антифриза се е кристализирал и е станал като камък и се сваля с усилие от елементите. Помислих си че ако е така и в блока тоя двигател си е за отписване или ще е много трудно да се спаси. Малко се депресирах от мисълта и не можах да спя спокойно На следващия ден слязох в канала да видя дали има пробки за източване на антифриза. Имаше и то даже две. Отвих ги и от там изтече доста антифриз и то течен, което много ме обнадежди, а на снимката с чашата се вижда част от него.

    Следващата стъпка е монтиране на новите водна помпа и ролки с който колегата Speeder ме снабди (за което съм му благодарен) и започвам да промивам системата с някакви добавки и химии. Преди това обаче мисля да направя байпас на големия и малкия радиатор, че се притеснявам да не се задръстят от цялата мизерия в блока.
    Поздрави!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1011355.jpg   P1011366.jpg   P1011390.jpg   P1011374.jpg   P1011376.jpg  


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •