Results 1 to 9 of 9

Thread: Да се представя и аз, нов Alfist

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Добре дошъл,

    Честито и за двете придобивки, като ти пожелавам много безаварийни километри и хубави емоции с тях. Много добре си се ориентирал кое е най-хубавото на този модел, а именно директният волан!

    Може би колегите не харесват много модифицираните коли по екстериора и затова и не са писали. (вкл. и аз)

    Радвам се за ентусиазмът ти как си придобил автомобилите, харесва ми и подходът ти във форума

    Като за начало можеш преди да направиш хубави снимки, на хубава светлина като преди това измиеш добре двете италианки

    Първото нещо което бих направил с червената е да махна тази грозна лайстна от ръба на задната врата, както и да отлепя тези лепенки по предния капак.
    Второто нещо е тези грозни прагове да се разкарат също моментално.
    Трето - решетките на предната броня, ако ги боядисаш черни ще изглеждат в пъти по-добре и тогава колата наистина ще светне!

    Ластната, която липсва може да си я намериш от коли на части или някоя морга, докато търсиш нея, виж и за кръглата капачка, която липсва под нея, там където се закача куката при теглене.

    С каква цел е покупката на втората? И тя ли е същият двигател?

    Очакваме по-добри снимки

    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #2

    Default

    Тук сме си "башка" непукисти.

    То ако ни пукаше от мнението на другите, нямаше да си купим и караме Алфа.

    Важното е ти да си харесваш придобивките, да си ги шофираш с кеф, а другото живот и здраве ...

    Честито и безаварийни километри.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Добре дошъл и успех във форума ни!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Честито и за двете. Втората ми харесва повече Много да те радват и да ги докараш на фест-а.
    146 1.6TS CF1 '98


  5. #5

    Default

    Благодаря за хубавите думи
    Аз съм от октомври във форума, но не влизам толкова често, иначе съм писал и по други теми.
    Сивата на всички им хареса повече, само аз червената си я харесвам в малко повечко, не знам защо
    Може би защото е червена и е 4 врати (не казвам 5, защото не го броя за врата капака на багажника, няма да превозвам сирийци, че да го пиша за врата ), а сивата е 2, но това не я прави по-лоша - компенсира със кожения салон, който другата с 4-те няма (обикновените платнени).

    И да, едни и същи двигатели са и двата - 2002 1.6 120hp Twin Spark, и двете са с газова под багажника на мястото на резервната (само марките газови уредби са различни, но и двете са по 40 л.). Като цяло съм се стремял към техническа еднаквост, а и ми попадна на доста изгодна цена и голям късмет при доброто си техническо състояние.

    Не са измити, защото снимките са от първия ден, тя тази лепенка отдавна я няма, намерил съм и лайстна и т.н. Просто споделям именно тези снимки , защото те са най-голямата емоция, едната е на сутринта след купуването, първите снимки с италианските номера (вече отдавна си е с BG), и първите от бензиностанцията (тя си е тук регистрирана) със сивата. Никои други снимки, които погледна, няма да носят емоцията на тези, които съм пуснал тук, защото те са първите и желанието, емоцията и радостта, с които са снимани ги правят уникални за мен.

    Тръгнах малко все едно за кола не говоря, но предполагам ме разбирате.

    На феста трудно ще докарам и двете поради невъзможността ми да карам 2 коли едновременно, но вероятно, ако имам времето и съм свободен бих дошъл с едната (няма как и с двете, а да хвана някой приятел - това означава да поема разходите и на друг, да поема и бензин/газ и на двата автомобила, и то ще стане едно приятно на джоба ми...).

    И да - директния волан е нещото, което с удоволствие хващам в ръцете си!
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •