Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблеми 2.4 жтд

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default Проблеми 2.4 жтд

    Здравейте, колеги. От тази седмица съм с нова придобивка и вече имам една бензинова и една дизелова 166-ца. Въпросите са ми относно дизеловата и са няколко.
    Първия проблем е, че климатика не работи. На където и да се завърти да духа (крака, прозорци, пътници) не реагира. Какво мога да направя по въпроса и въобще мога ли нещо да направя по въпроса?
    Втория проблем, както преди 2 години като си взех бензиновата така сега и с дизеловата е че халогенните фарове не работят. Естествено, бензиновата я карах на майстор и ги оправи, но мога или аз да си ги оправя или да си я карам на майстор?
    Третия проблем - ръчната не мърда. Искам да я дръпна, но няма никакъв ход.
    Четвърти проблем, когато пробвах колата през деня не се виждаше нищо да свети от чековете. Снощи когато я карах Има чекове (аербег и други, които ще ги снимам) които са били нашарени с маркер така че да не се виждат.
    И последния въпрос ми е, нормално ли е при положение че е сменено турбото като се даде газ да свири ? Някакви съвети, които да погледна върху колата? Благодаря !
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  2. #2

    Default

    Моето турбо въобще не го чувам. Може да са ти изгорели, крушки, вентилатор, предпазители, релета.
    Нямаш ръчна защото са ти блокирали жилата, може да сложиш нови или да опиташ да раздвижиш тези като ги свалиш. Смяната е доста неприятна
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Имам допълнителни въпроси относно придобивката. Единия проблем е с индикацията за подгряването на свещите. След палене почва да примига. На диагностика дали ще излезне проблема?
    Другия проблем е АСР, преди седмица като се запалеше колата си светеше постоянно, а сега като се запали не работи и след известно време се включи. Предишните дни като карах по време на движение се включи и почна да намаля скоростта дори и при натиснат педал на газта. След връщане на скорост се оправи и си тръгна колата. Защо така?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Това с примигването след палене за свещите означава, че имаш изгоряла свещ най-вероятно или умряло реле по-малко вероятно.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #5
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Привет колега!Една диагностика ще покаже точно какви са проблемите с колата!За свещите не се притеснявай,аз също карам с изгорели,като по никакъв начин не ми се отразява на паленето при -20!По принцип комънрейла ако компресията му е наред си пали и без свещи!Имам приятел със сервиз в Пловдив,който беше изхвърлил цялата инсталация за подгрева!

  6. #6
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Благодаря за помощта, колеги! Към следващия ми въпрос. Светлините на таблото повечето са изгоряли. От опит вече зная какво да правя, но удрям на греда. Проблема е че като извадя цоклите и тръгна да вадя крушката няма вадене??? Какво да правя?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •