Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Led къси светлини на 147?

  1. #61
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Bo, вземи снимка на твоите осрамки, paint.exe вземи, очертай и се обоснови да видим, как така ако лампата се намира във фокусното разстояние, ще прави петно? Всичко е една проста физика и геометрия. Ако светлината е насочена от рефлектора накъдето трябва, няма да има никакви проблеми за отсрещния.
    Last edited by GammaRay; 30-12-2016 at 21:45.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  2. #62
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Bo, вземи снимка на твоите осрамки, paint.exe вземи, очертай и се обоснови да видим, как така ако лампата се намира във фокусното разстояние, ще прави петно? Всичко е една проста физика и геометрия. Ако светлината е насочена от рефлектора накъдето трябва, няма да има никакви проблеми за отсрещния.
    Е нали точно това казвам, че няма как в рефлектор да постигнеш отрязването на светлината така, както е с лупа, и ти си дал снимка на отрязъка на светлината в предишната страница.
    Ма като набуташ измислена крушка в рефлекторен фар и става мазало - точно като снимката на колегата с петното.
    И под петно визирам светлина, "хвърлена" напред без ясното изрязване, което трябва да се получи, ако източника на светлина е във фокусното разстояние на рефлектора.
    Last edited by BO; 30-12-2016 at 23:05.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Bo, вземи снимка на твоите осрамки, paint.exe вземи, очертай и се обоснови да видим, как така ако лампата се намира във фокусното разстояние, ще прави петно? Всичко е една проста физика и геометрия. Ако светлината е насочена от рефлектора накъдето трябва, няма да има никакви проблеми за отсрещния.
    Ако е с нажежаема жичка няма, ама ако е с двустранни диоди - ще прави като стой та гледай

  4. #64
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Много ми е смешно някой като каже ксенон и лупа било шит. За момента това е най-достъпния вариант в който хем виждаш, хем не сменяш крушки всеки месец. Само че има малка подробност, "стъклата" трябва да се почистят и полират, естествено и да се подбере подходящия ксенон, защото евтините варианти често се случват да са с кофти крушки, т.е. балона с газ да не е на точното място, което е видимо дори когато доближиш едната крушка до другата. Така или иначе пластината реже светлинния поток, но самата светлина идва слаба защото не е на фокус светлоизточника. Та не се чудете колеги защо понякога ксеноните не светят, отделно на стари фарове, било то и лупи когато самия рефлектор е потъмнял и изгорял ако щете и лазерни крушки да сложите ще виждате отново нищо... Да не говорим че лед крушките са съвсем друг тип светлина, рефлекторите също са проектирани според модела на крушката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #65

    Default

    Моята я взех с ксенон на стандартните фарове, без лупи, и виждам хубаво. Обаче тези срещу мен не виждат
    И се чудя какво да правя...

  6. #66
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    LED-a, не свети баш така, както на графиката, ама както и да е. Смятам, че картинката е показателна въпреки, че камерата реже от спектъра и яркостта и в случая тъмни петна няма. Смятам, че инженерите, било то дипломирани или не, при производството на тази лапма, са сметнали, че дебелината между двата диода е нищожна и да ще се покрие от отразената светлина, която все пак е с впечатляващите 8000 лумена.
    Дали са 8000 лумена аз лично не знам, но руснаците проверяват всичко:
    https://www.youtube.com/watch?v=_Dp0KH35hqo

    В прожекторен или рефлекторен фар , с уреди и т.н.

    За твоите фарове има много лесен начин да станат перфектни но цената няма да ти хареса : 2 нови лупи с които сменяш твоите, а смяната се прави без да се разлепват фаровете, отзад през капачката . После обаче трябват и хубави d2s крушки и баласти.
    Справка : https://www.retrofitlab.com/xenon-ko...html#alfaromeo


    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Моята я взех с ксенон на стандартните фарове, без лупи, и виждам хубаво. Обаче тези срещу мен не виждат
    И се чудя какво да правя...
    Варианти:
    1. Махаш ксенона и слагаш качествени халогенни крушки. Хубавите са скъпи и горят често.
    2. Бъркаш се дълбоко в джоба и си слагаш качествени би-ксенон лупи, ксенон тип AC, 35W а крушките с цвят около 4100 -4300.
    3. Сменяш си само ксенон крушките с H7R ( H7 -> H7R ) , отиваш да ти настроят фаровете доколкото е възможно и заслепяваш по-малко. Трябва и да измериш H7R крушките , които намериш да не са по-дълги от сегашните и да не паснат .
    ...

  7. #67

    Default

    Не знам дали не са ми изрязани рефлекторите...
    Да не се наложи да купувам нови фарове, щото ще си карам с ксенона, пък нека ме псуват

  8. #68
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    За ксенон не се налага да се режат рефлекторите, често се махат само металните калпачета пред крушката, които можеш да си набавиш отделно. Мисля че имам няколко здрави, ако ти трябват ще ти подаря 2бр (само трябва да ги намеря). Между другото имам и 2 нови рефлектора, тъй че не е толкова страшно. Аз бих ти препоръчал да си купиш 2 лупи и да направиш всичко както трябва.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #69

    Default

    BO, ти виждал ли си такива диоди на живо как светят насреща ти или спорим ей така, за да има спор и щото си ги виждал само на картинка? Разбирам, че новите изобретения не ти харесват, обаче... Освен да взема да взема да си монтирам два лазера отпред...ще имат очертания повече от марковите ти халогени (тогара да не сщвсемеш да поченл да оплюваш тях...) и като ги забода на 1 метър пред колата да светят, може да не те заслепявам въобще, а?
    Last edited by novice; 04-01-2017 at 09:05.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  10. #70
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Да, виждал съм и за жалост съм слагал такива. И на рефлекторен фар винаги става мазало отпред. И много рядко като сложа светломера отпред след това, то да видя повече луксове от на стандартна халогенна крушка.
    А като сложиш светломера над линията, която трябва да изрязва рефлектора, то се отчита в десетки пъти повече светлина с тия малоумни крушки, в сравнение с нормалните халогенки. Както казах, ако си с лупа работата е друга, но отново не е оправдано да слагаш тия диоди, защото ксенона ги разцепва отвсякъде, ако търсиш светлина на пътя.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #71

    Default

    Тук може да видите много Н7. Но нито една не става за къзи, защото са само с две светещи страни и ще ви се губи светещото отгоре, което се отразява от рефлектора надолу

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз бих ти препоръчал да си купиш 2 лупи и да направиш всичко както трябва.
    A някой дали продава готови направени фарове с лупи за 156?
    Колко ли струват горе долу?
    Нещо не ми се занимава да преправям сам моите. И лака им се люпи, а на единия нещо му е счупено захващането, че някой идиот го е подпрял с трупче да не се клати
    Ще изчакам да ми изгори нещо по ксеноните сега и направо бих изхвърлил целите фарове, ако намеря хубави с лупи за добри пари...

  13. #73
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някъде мярнах че се продават, ама къде беше..., в групата във фейсбук, олх или тук във форума. Колко добре са напаснати обаче нямам идея.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #74

    Default

    Явно си си купил боклуци, не мога да ти кажа друго, щом ксенона ти ги разцепвал... От там нататък и за насоченост няма смисъл да говорим. Освен всичко с малките рефлекторчета на 156/166/146 и 147 преди фейслифта не знам как свети, вероятно различно от 147 след фейс.
    Last edited by novice; 04-01-2017 at 21:18.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  15. #75

    Default

    Днес реших да пробвам как светят LED лампи на моята 147ца. Колата е преди фейса, със обикновени фарове. Сложих ги първо на късите, като ефекта беше незадоволителен. Наистина светят много силно, но както се вижда на снимките светят високо и без ясно изразено отрязване на светлината.
    След теста заминаха на дългите, където поне за сега се справят много добре. Ще видим как ще е като поизсъхне асфалта и се стопи снега покрай пътя, защото създава ефект, че светят много силно.
    На снимките се вижда как светят къси + фарове за мъгла. 4-тата снимка е вече със лампите на дългите.
    Ей това са въпросните крушки: https://www.aliexpress.com/item/2x-H...608.0.0.Z81OOE
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg  
    Last edited by darkmiracle; 18-01-2017 at 21:56.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •