Настъпи време за първо сервизиране на Жулка.
Оставих автомобила, за 6часа я обслужиха подобаващо и точно преди да си тръгна...
На фактурата пише масло Тотал Инео Фърст 0W30. Връщам се и питам това ли е маслото дето е налято, а отговора - ДА. Аз оттам като подпалих мотора и не се здръжах да си искам правата. Разбрахме се да го сменят за тяхна сметка.
Покарах автомобила със това масло около 1000км. Понеже нямаха налично Селения 0W30.

НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С МУЛТИЕЪР СИСТЕМАТА!!!
Използвайте само Селения!

С маслото ТОТАЛ Инео Фърст наблюденията върху работата на двигателя ми са следните:
1. Стартира и гасне като дизел.
2. На празен ход работи със около 1000об.
3. ТСТ-то се шашка здраво. Чуди се коя скорост да включи.
4. Колата набира тромаво. Все едно карам с бензин А86
5. Бучи супер неприятно на високи обороти.
6. Харчи с минимум един литър(може и повече, не съм засичал точно) отгоре на нормалното.
7. При поддаване и отпускане на педала на газта се усеща сериозен удър в тампоните на двигателя.
8. При работа на двигателя на около 2000об. се забелязва неспокойна работа.
9. На празен ход двигателя се разтриса периодично. И то силно.

Може ди има и още, но не съм се задълбочавал много, понеже ме беше страх да я карам така.

След подмяната на грешното масло със правилното, а именно Селения Диджитек Пюър Енерджи 0W30, както и нов маслен филтър се забелязва невероятна разлика в поведението на двигателя и скоростната кутия.

Сега автомобилът ми работи като нов! Надявам се тази грешка да не се окаже проблем. За сега нищо не се усеща да е повлияно но калпавото масло.

Където и да се намирате по света, моля ви, изисквайте да ви наливат в двигателя само и единствено Селения масло. Не се доверявайте на оторизираните сервизи безрезервно!!! И те са в бизнеса.


След изминатите 30000км наблюденията са ми следните:
1. Още повече започва да ми харесва да го управлявам този автомобил
2. След 25000км маслото със сигурност е за смяна, както и свещите. Колата започна да прекъсва на ниски обороти, стана по-шумна, и спря да набира като развързан кон.
3. Оригиналните джанти са твърде тежки за това окачване, спирачна и кормилна системи. Необходими са олекотени джанти. И гуми естевствено.
4. Разходът на гориво се стабилизира на около 6.5л/100км смесено. Наливам само 98 октанов бензин(тук 100октанов няма).
5. Биалетка за смяна. Разптропа се на около 21-22000км. Тук пътищата не са перфектни. Нито пък гладки. Просто няма сериозни дупки. Зимата е на сериозни трапчинки и коловози. Ще я сменят гаранционно след 2 седмици.
6. До сега съм изключително доволен от колата.