Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Ламбда сонда за 156 1,8

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Ламбда сонда за 156 1,8

    Колеги днес ходих на диагностика и ми казаха че сондата е умряла а пък нямаше записана грешка чудно. Ходих при мой познат в магазин и ми каза че оргиналната сонда на бош е 360 лв и в каталога не дават че може да се използва универсална с 4 кабела а тя струва към 170 пак на бош. Гледам из форума че доста народ си е сменил сондите с универсални сякаш. Ствава ли универсалната сонда на бош или ще трябва да се бъркам по надълбоко в джоба?
    Благодаря ви предварително
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Универсална ламда за нашите мотори CF2 не става. Трябва ти оригинална! Иначе може и пак да работи, но няма гаранция как ще ти харчи колата.
    От опит оптималния вариант е да търсиш оригинална - пък и да е по-скъпа има защо.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Аз също ще сменям ламбда сонда тия дни, в сервиза ми казаха, че ще ми струва 275 лв с ремонта. Не знам каква ще ми слагат, но как да разбера дали и мойта кола поддържа само оригинални? Знам ли ги в сервиза дали са наясно. Да не стане така, че после да ми харчи 20
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Намерих и сайт за ламбди - http://www.lambdapower.co.uk/
    Цената от 55 GBP с вкл\чена доставка изглежда добре. Какво мислите?
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Производителя казва ламдата да е БОШ!!!
    иначе токувиж БОШ фалирали, та да почнат да слагат Магнети отново и да забравим за тоЗ Консуматив
    Вярно набързо погледнах, ама не ми става ясно къде прочете, че доставката е безплатна за БГ?
    Безплатен обяд няма! (с изненада съм установявал лично няколко пъти )
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Не че е безплатна доставката, просто е включена в цената. Тя така или иначе не вярвам да е повече от 2-3 паунда за малък плик, което не е кой знае какъв разход.
    Иначе на сайта пише "We ship internationally" т.е. едва ли доставят в Камбоджа, а не доставят в ЕС.
    На пей пал като отидеш да плашташ пише
    Subtotal: Ј54.99 GBP
    Postage & Packing: Ј0.00 GBP
    Сега друг е въпросът, като пристигне в БГ дали ще пристигне до вас, но ...

    Аз лично се отказах да поръчвам тази от нета заради гаранцията, която ми дават от сервиза и малката разлика в цената.

    Но ми е интересно какво би станало, ако сондата не е БОШ?
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Цената на която пращам документи в Европа е 40-50 евро.
    Някак си не ми се вярва в тази цена, която те посочват да са включени и пощенските разходи, но щом така пише ОК.

    А ако сондичката не е каквато производителя препоръчва - първо може колата да ти харчи в повечко и второ самата ламбда да е с по-къс животец отколкото се предполага, че издържа.

    Пиши какво стана ако се спреш на този вариант - поне да има полза и за други потенциални клиенти.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колеги на вас като ви сменяха ламбда сондите преди това излизаше ли ви на диагностиката нещо.Щото имам една книга за инжекционите на OPEL които също са Bosch и там пише че сондата като се замерва с цифров волтмерър ше се получи усреднено показание около 0,45 V и стойността с която ЕCM замества сигнала при повреда пак е 0,45 V .Когато се замерва с осцилоскоп трябва да варира от 0,1 до 1,0
    Сега чета и се замислям че в сервиза само с мултицет ми замерваха сондата осцилоскоп не видях. Стойностите не се променят при натоварване на двигателя заначи лабда сондата е умряла ? Да не се окаже че правя само гимнастика със смяната на сондата а пък на нея нищо да и нямаче скъпа тази гимнастика
    Споделете мнения
    Благодаря ви предварително
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Моята сонда и тя за смяна. На диагностика редовно си дава грешка. Диагностиката си я правих във Фиат русе незнам за волтове ама на компютъра им ми показаха колко в + ми е умряла сондата /почти до края/ и на дълго ми гори 9.5/10. Казаха ми че не може да се слага универсална, трябва оригинална. Оригиналната ми я доставят за 240 лв. с уверението им че това е оригинално.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Tinoto, може би говориш за куриерски услуги, който са доста по-скъпи от нормалната бавна (въздушна) поща. Тук можеш да видиш, че за малък пакет от рода на няколко стотин грама цената е няколко паунда. Не знам колко е тежка тая ламбда, но на снимката ми излгежда малка. Така, че няма нищо странно пратката да е вкл\чена в цената. Ти си я плащаш така или иначе, както казваш безплатен обяд няма

    Аз си поръчах оригинална БОШ за да избегна по-високите разходи на гориво и възможните проблеми след това. Така ми казаха и в сервиза. Иначе бих поръчал тая от сайта, ако бях сигурен, че ще ми пасне. А и не ми се чака.

    Все пак на някой друг от колгите може да му е полезен сайта.
    И да сподели.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  11. #11
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Колеги на вас като ви сменяха ламбда сондите преди това излизаше ли ви на диагностиката нещо.Щото имам една книга за инжекционите на OPEL които също са Bosch и там пише че сондата като се замерва с цифров волтмерър ше се получи усреднено показание около 0,45 V и стойността с която ЕCM замества сигнала при повреда пак е 0,45 V .Когато се замерва с осцилоскоп трябва да варира от 0,1 до 1,0
    Сега чета и се замислям че в сервиза само с мултицет ми замерваха сондата осцилоскоп не видях. Стойностите не се променят при натоварване на двигателя заначи лабда сондата е умряла ? Да не се окаже че правя само гимнастика със смяната на сондата а пък на нея нищо да и нямаче скъпа тази гимнастика
    Споделете мнения
    Благодаря ви предварително
    На мен като ми сменяха ламбдата не светеше никаква лампичка, но и нямаше никакъв осезем ефект от смяната, освен окло 400 лв минус
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колеги смених сондата и имаше ефект само върху разхода
    Почистиха дебитомера ми тя друга кола стана не мога да я позная
    Но ми откриха и една изгоряла бубинка на свещите заедно с лулата и това го направи Един познат със сервиз във Варна.
    Оказа се че сондата може да не е оригинална и да върши работа ама от BOSCH но не го пишат в каталозите измекярите. Специални Благодарности на Христо Мерсинков. В Бургас твърдяха че всичко е наред и само сондата е за смяна'
    Просто човек трябва да попадне на истински специалист иначе има да сменя само части и пак да не е наред колата
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Привет.
    Да питам тоя дебитомер как се чисти?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  14. #14
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Привет.
    Да питам тоя дебитомер как се чисти?
    Аз лично ти препоръчвам с Бензин
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Привет.
    Да питам тоя дебитомер как се чисти?
    Ами пръснаго със някакъв спрей почистващ идеята е да не се пипа или стърже и това с което се пръска да се изпарява бе остатък
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •