Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Е, не може да се насилват хората да сменят жилището си, понеже някой иска да паркира до НДК
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Живея в центъра и искам да паркирам моята кола, на жена ми колата и на дъщеря ми колата без да плащам.

    Подкрепете протестите на всички нас, които живеем в центъра и нямаме 150 лева на година за паркиране.
    Ние сме бедни, да живееш в центъра е само привилегия, никъде в Европа паркирането не се заплаща, камо ли пък в центъра.
    Не може точно от хората живеещи в центъра да се иска да си заплащат паркирането. Та тук е пълно с паркоместа.
    Следете кога са протестите и елате да ни подкрепите, можете и да изразите своето мнение относно подготвяните промени в столична община.
    Аз живея в покрайнините,та не ме касае, но имам някой свободен лев....ако искаш мога да ви подпомагам с месечен абонамент за паркиране....хи хи хи ......
    Ей, как някои ти се хванаха и се заобясняваха......хе хе хе....

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    То, че трябва да се контролира паркирането е ясно, но дори и с завишаването на глобите се съмнявам, че ще се дисциплинират шОФерите, толкова ли сме зле, че все трябва някой да ни гони и глобява, че да се усетим, че градинката не е място за паркиране, а за майки с деца и колички. Тротоарите няма да ги колщментирам. Колко коли са си сменили собствениците безброй пъти без прехвърляне, все още не мога да разбера как ще си дъберат парите от глобите?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Ние, собствениците на ЛМПС все сме последните по веригата, които трябва някак да се оправят със ситуацията. Кой с глоби, кой с проява на възпитание, кой ......както си знае.....

    Аз обаче живея в близост до голяма болница. Има моменти от денонощието (времето, когато има свиждане), в които посмъртно не можеш да намериш място за паркиране.
    Кой е източникът на така създадения проблем? Ние, които чинно си плащаме, данъци, винетки и право на паркиране или общината, която не е предвидила места за паркиране за нуждите на болничното заведение?

    Айде - аман бе!

    То един живот не стига да плащаш за чужди грешки и вересии!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Съвестта и възпитанието не вършат работа, а само наказателните мерки.
    Чужденци които цял живот са живяли в техния подреден свят, когато поживеят няколко месеца тук стават като нас.
    Дори човек свикнал на ред и дисциплина, когато живее в среда като нашата, не може да издържи на изкушението да си прави каквото си иска - просто така е по-удобно.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бил съм и от двете страни на барикадата. И като милиционер и като обикновен шофьор.
    Ето ви два примера:
    В Кюстендил до сега не съм видял, някой да паркира в градинката или на пешеходна зона. Тука традицията в това отношение е много строга. Но....
    Отдавна има обособени паркинги в целия град. На всякакви предприемачи им текат лигите да ги застроят, но местните бият яко през пръстите. За учудване е факта, че дори и местната мафия, точно във времената на най-големите безобразия застана зад интересите на кюстендилци и не даде града да се презастрои, както и да се съсипе планината. Идеята за синя зона не се възприе и всички улици, без изключение са отворени за паркиране. Дори и по време на празници в града има достатъчно място за паркиране.
    А ето ви Перник!
    Бясно се застроява всичко, до което успяха да се докопат с мазните си лапи бившата кметица и нейната клика. Архитектурни уроди се изсраха по целия град и го задръстиха добавъчно. Паркингите за блоковете в центъра се превърнаха в бензиностанции, кебапчийници, автомивки и всякакви други обекти, които ярко показват идейното ниво на тая клика.
    На всичко отгоре и полицията е само на хартия, защото пред очите и се вършат всякакви нарушения, а тя само разнася мърлявите си униформи.
    Наши хора си паркират както си искат, включително и на пешеходни пътеки и в средата на кръсдтовището. Такива хора си паркират на тротоара, въпреки, че на 5-10 метра от тях има място за паркиране, само и само да покажат , че са недосегаеми.
    Ето ви ги причините: Забатачена инфраструктура, корупция и импотентна полиция.
    Шофьорите са това, което ги прави системата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Бил съм и от двете страни на барикадата. И като милиционер и като обикновен шофьор.
    Ето ви два примера:
    В Кюстендил до сега не съм видял, някой да паркира в градинката или на пешеходна зона. Тука традицията в това отношение е много строга. Но....
    Отдавна има обособени паркинги в целия град. На всякакви предприемачи им текат лигите да ги застроят, но местните бият яко през пръстите. За учудване е факта, че дори и местната мафия, точно във времената на най-големите безобразия застана зад интересите на кюстендилци и не даде града да се презастрои, както и да се съсипе планината. Идеята за синя зона не се възприе и всички улици, без изключение са отворени за паркиране. Дори и по време на празници в града има достатъчно място за паркиране.
    А ето ви Перник!
    Бясно се застроява всичко, до което успяха да се докопат с мазните си лапи бившата кметица и нейната клика. Архитектурни уроди се изсраха по целия град и го задръстиха добавъчно. Паркингите за блоковете в центъра се превърнаха в бензиностанции, кебапчийници, автомивки и всякакви други обекти, които ярко показват идейното ниво на тая клика.
    На всичко отгоре и полицията е само на хартия, защото пред очите и се вършат всякакви нарушения, а тя само разнася мърлявите си униформи.
    Наши хора си паркират както си искат, включително и на пешеходни пътеки и в средата на кръсдтовището. Такива хора си паркират на тротоара, въпреки, че на 5-10 метра от тях има място за паркиране, само и само да покажат , че са недосегаеми.
    Ето ви ги причините: Забатачена инфраструктура, корупция и импотентна полиция.
    Шофьорите са това, което ги прави системата.
    Абсолютно съм съгласен с теб за инфраструктурата и издадените разрешения за строеж от Общините.
    Потъпкани са всякакви правила и норми за застрояване, което води до сегашната ситуация на пренаселеност в централните градски зони, а вече дори и в жилищните комплекси, където имаше големи междублокови пространства.
    Друг проблем е голямото количество автомобили - вече всеки има собствен автомобил и като погледнеш движещите се коли, преобладават такива само с водача.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Предлагам на питащия да се обади в центъра за градска мобилност, доколкото ми е известно, ськопие от договора за наем, мисля, че може да се вземе винетка. Обаче, договора за наем както се сещате трябва да е легален и официален, а не проформа между двама души.
    Звънкай на 0700 13 233 и ги помоли да те свържат с отдела за винетките за паркиране.
    Аз и ах драма защото се наложи да живеем в центъра, вписах жената като ползвател на колата в талона, там вече фигурираше нейния адрес и взвхме винетка. Ще трябва копие от нотариалния акт на собственика на жилището също да се представи.
    Звънни на телефона,и обясни ситуацията, жените са отзивчиви и ще те информират.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато има 2 коли на един адрес но на различни собственици, по 100 ли плаща всеки или като за първа и втора?
    Адреса ако е един същ, етаж апартамент, се плаща за първа и втора кола, няма значение от собствениците, но най-добре звънни на телефона и се информирай.
    Ще те хване и теб зелената зона с разширяването ли?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Адреса ако е един същ, етаж апартамент, се плаща за първа и втора кола, няма значение от собствениците, но най-добре звънни на телефона и се информирай.
    Ще те хване и теб зелената зона с разширяването ли?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Да, в момента пред блока е зелена зона а зад него не е.
    Няма смисъл да обяснявам, какъв кошмар е паркирането отвъд зоната. 100лв годишно си заминават под формата на гориво, време и нерви в търсене на място за паркиране в радиус една атомна бомба


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ако можеш да си позволиш 100лв годишно, плати си и аи свиркай, но да, ако са две коли си става товарене яко. Аз тук около съдебната е ужас, няма да говоря как ни изядоха местата за паркиране със служебен абонамент на софия окръг ли кви бяха на бул. Витошка до стриптийза. Трите местя пред сградата ги кичнаха за тях и това е. Слава богу, че Алабин е еднопосочен и не може да се влиза от Ботев, та там на закътания паркинг намирам място когато на улицата няма.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Няма такава идиотска държава !

    Във връзка с подготвителните работи по разширяването на зелената зона, гледам, че според ново направената хоризонтална маркировка и поставените знаци за инвалидни паркоместа, се предвижда колите в уличката до блока да бъдат паркирани от дясната страна по посока на движението, вместо отляво, както е в последните 30 г.

    Все си мислех, че по някакъв начин столична община, ЦГМ и КАТ ще успеят за го измислят, как да стане.....

    Днес, разни комшии ми се обаждат да ми съобщят, че колите се местят на "новите" места - отдясно. Хората сами си ги местят а на тези които ги няма, паяк ги отнася на наказателен паркинг, защото не било законно паякът просто да ги премести от едната страна на другата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Да не живееш някъде при мен?
    Смениха посоката на Свиленица и Асен. Заедно с посоката ествствено се обърна и паркирането.
    Надявам се да е заради ремонта на Пенчо Славейков, но нищо чудно да е за постоянно.
    Алфа-та я намерих преместена от другата страна, даже са ми прибрали огледалото.
    Last edited by DerMeister; 11-10-2018 at 14:37.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Срещу Пирогов съм. Става въпрос за ул. Абоба.
    В изминалите няколко десетилетия на няколко пъти са обръщали посоката на движение, но откакто се помня, колите винаги са паркирали до западния тротоар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Близо си значи. Мисля, че ще ти е по-добре сега със зоната, защото "свободно" паркиращите ще се изместят в следващия квартал.

    На еднопосочните улици паркирането е от дясно.

    При нас изведнъж смениха посоката на две улици, набиха нови знаци, ден по-късно някой ми е преместил колата от "правилната" страна. С паяк ли е или я е запалил, не знам
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •