Results 1 to 15 of 4918

Thread: Общи приказки 166

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колеги, моля за мнения по следната случка със 166 от подписа: лоста на скоростите не се позиционира правилно (м/у 3 и 4), а застава срещу скоростта,която съм изключил - никакви други нередности. Странното е, че въпросния проблем се появи два пъти - една сутрин и една вечер, при различни външни темпратури, при стден двигател (ако това изобщо има значение), с 2-3 седмици промеждутък. И двата пъти се оправи отсамосебеси, след няколко десетки км. Скоростната кутия е сменяна, сегашната е 6-степенна, вероятно от дизел (както се разбра от темата с оборотите и скоростта)
    Та въпроса ми е: имам ли някакви основания за притеснение? Някой да е имал подобни проблеми?
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Колеги, моля за мнения по следната случка със 166 от подписа: лоста на скоростите не се позиционира правилно (м/у 3 и 4), а застава срещу скоростта,която съм изключил - никакви други нередности. Странното е, че въпросния проблем се появи два пъти - една сутрин и една вечер, при различни външни темпратури, при стден двигател (ако това изобщо има значение), с 2-3 седмици промеждутък. И двата пъти се оправи отсамосебеси, след няколко десетки км. Скоростната кутия е сменяна, сегашната е 6-степенна, вероятно от дизел (както се разбра от темата с оборотите и скоростта)
    Та въпроса ми е: имам ли някакви основания за притеснение? Някой да е имал подобни проблеми?
    Хвърли едно око на тази дискусия.
    Струва ми се, че проблемът ти има подобна причина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Хм, големи благодарности Еко, но ми сля да прибегна до тези процедури когато се появи пак проблема - иначе е насляпо и не е сигурно дали все пак евентуалния проблем не е в жилото (не че ще навреди едно такова 'обсужване', ама де не си връзвам здрав пръст...)
    Още веднъж благодаря за бързия и полезен отговор
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Най-лесно можеш да разбереш, дали проблемът е от жилата или от шарнирите, е като откачиш жилата от ябълковидните съединения откъм скоростната кутия, когато се появи затрудненото движение. Ако тогава движението на лоста стане съвсем лесно, то проблемът най вероятно не е в жилата и е сходен с това, което беше при мен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, понеже за втори път ми записва грешка P0335 - rpm sensor и въпреки, че ги няма симптомите /гаснене в движение и трудно палене/ мисля да го сменя въпросният датчик на коляновия вал. BOSCH ли да взема или оригиналният е някакъв друг?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Най-лесно можеш да разбереш, дали проблемът е от жилата или от шарнирите, е като откачиш жилата от ябълковидните съединения откъм скоростната кутия, когато се появи затрудненото движение. Ако тогава движението на лоста стане съвсем лесно, то проблемът най вероятно не е в жилата и е сходен с това, което беше при мен.
    При мен го "изядох" вчера с тия скапани жила...
    Почна от няколко дни да се усеща че няма свободен ход,до момента в които ще изкъртя лоста за да преместя наляво и надясно.Разглобих почистих и греда.Същата работа.Като вече ми се струва че е още по-трудно.С мъка включвам задна.И почти с трошене изключвам.Не че не изкъртих топката.На ръка жилото ми се струва че мърда но не чак толкова колкото като е закачено.Въпросната пластмаса в кожуха на лоста някой да я е сменявал скоро?
    То е ясно че ще се търсят жила естествено на старо.Като изключим хидравличната помпа която сдаде багажа,окачването което е на половин година е леш.... 166-та не ме изморява на дълъг път.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7

    Default

    Днес ми доскуча, свалих всички ролки на пистовия- перфектни. Превъртях коляновия вал и огледах ангренажа- перфектен. Предно окачване- над 60 000 км - перфектно. Горния носач, ИТН - китайски, свалих го за да го разгледам- никакви забележки. Той е на 20 000 май.
    Прекрасна кола
    Last edited by lordliness; 26-04-2015 at 19:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    При мен го "изядох" вчера с тия скапани жила...
    Почна от няколко дни да се усеща че няма свободен ход,до момента в които ще изкъртя лоста за да преместя наляво и надясно.Разглобих почистих и греда.Същата работа.Като вече ми се струва че е още по-трудно.С мъка включвам задна.И почти с трошене изключвам.Не че не изкъртих топката.На ръка жилото ми се струва че мърда но не чак толкова колкото като е закачено.Въпросната пластмаса в кожуха на лоста някой да я е сменявал скоро?
    То е ясно че ще се търсят жила естествено на старо.Като изключим хидравличната помпа която сдаде багажа,окачването което е на половин година е леш.... 166-та не ме изморява на дълъг път.
    Викаш с кеф си я караш тая кола
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абе с кеф,колко да му е кеф?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •