Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
Не помня на 156-ца каква е централката на абс-а ама ако е като повечето от онова време имат редовен дефект (като направят 20+ години). Прекъсват тънките жичлета м-у керамичната основа и пиновете на буксата...
https://www.youtube.com/watch?v=1J8wX4qyurY видеото дава по-добро инфо какво що... Прави се, аз съм правил няколко успешно...
Благодаря колега, ще го погледна. Проблема си го реших днес след като си смених централата и се оказа точно в нея проблема. Голяма гадост беше със смяната, питах няколко пъти как става тоя демонтаж на тая централа без да се сваля помпата, но колегите така и не ми отговориха, но както и да е. Аз ще обясня как става демонтажа на АБС централата за да знаят колеги в бъдеще, а не като мен да се мъчат и да нямат информация.

Аз го направих по следния начин:
- Отвих казанчето на хидравличната течност което се държи на два болта като му махнах и капачката,но самите маркучи не съм му ги махал на казанчето, а просто си го забръщах така, че да мога да работя спокойно. Също отвих и тръбата за въздух която е след дебитомера и започнах със съществената част към демонтажа на централата. Откопчах голямата букса на централата (тя се откопчава по специфичен начин, като издърпаш напред щифта и се откопчава) и се позоционира така че да не пречи при работа. След това се започва с развиването, като самата централа се държи на 6 болчета, като двете от вътрешната страна супер трудно се отвиват понеже няма видимост,а трябва чрез нацелване и много псувни, но се случват нещата. След като се развият 6-те болчета се отделя централата от помпата внимателно и се позиционира така, че да може да се бръкне отдолу и да се откопчае и втората букса, там може с отверка да си помогнете за да Ви е по лесно. След като се разкопчае е готова за вадене и с леки завъртания се изважда. Слага се новата централа и всичко по обратен ред, като първо се закопчава малката букса която е отдолу на централата и се започва с болчетата, но 2-те болчета за които говорех не съм ги слагал, защото връщането им е мисията невъзможна, а и това няма да повлияе по никакъв начин. След което се закача и голямата букса, слага се казанчето и тръбата за въздуха и всичко е готово. Надявам се да съм го обяснил разбираемо и да съм полезен на колегите, лека вечер и наздраве