Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Въпрос за агренажна верига

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Кво се занасяте с човека бе, тоя най-вероятно совалките на НАСА е изстрелвал, а вие тук ще му обяснявате що е то верига. Че той и моя боксер на 33-ката е с верига, кво мислите. Просто мотора ми е от Ферари 512M 440 коня, 12 цилиндъра, 5.0 литра и подчертавам е с верига.
    Е ти поне си казваш ,че двигателя ти е сменен
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17

    Default

    ха-ха-ха,абе хора казвам ви,че така сам си я купил и може предишния собственик да си е играл по нея.Обещавам ви,че ще ви го докажа-рано или късно!!!
    Last edited by my_power88; 05-04-2012 at 21:03.
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by my_power88 View Post
    ха-ха-ха,абе хора казвам ви,че така сам си я купил и може предишния собственик да си е играл по нея
    Направи една снимка да я видим тая верига!
    Ако е истина ще имаш единствената такава кола в България
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by my_power88 View Post
    ха-ха-ха,абе хора казвам ви,че така сам си я купил и може предишния собственик да си е играл по нея
    Мммда бе, ма верига на мотор с ремъци не може да се сложи. А иначе ако толкова държиш да ни убедиш, можеше да го направиш точно за 10 минути. отваряш предния капак, снимаш, качваш снимката в темата и ни убеждаваш!!! Точно за 10 минути става всичко.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #20
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Е батка как да снима, нали се сещаш, че това е проект на военните - ТS 16V с верига е все пак, не говорим за нЕкоя смотана турбо конверсия...
    К'во са - снимка да ни убеждава (нек'ви семкаджии) и после на военен съд за разкриване на държавни тайни..?! Никакъв смисъл нЕма... И аз не бих я показал тая верига...
    Батка, може тая верига да се окаже от нов материал, военна разработка, нова технология, примерно......а КАУЧУК
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #21

    Default

    оказахте се прави пичове-с ремък съм и е време за смяна оня ме е излъгал или аз несъм разбрал,както и да е но алфата си е алфа(GOLF KILLER)
    Като сменям ремъка трябвали да сменя и нещо друго?
    sorry....станах за смях!!!!!!
    Last edited by my_power88; 06-04-2012 at 10:54.
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by my_power88 View Post
    оказахте се прави пичове-с ремък съм и е време за смяна оня ме е излъгал или аз несъм разбрал,както и да е но алфата си е алфа(GOLF KILLER)
    Като сменям ремъка трябвали да сменя и нещо друго?
    sorry....станах за смях!!!!!!
    Вярно посмяхме се, но се оказа, че носиш на майтап.
    Някой друг след толкова бъзик ще изчезне яко дим.
    Освен ремъка се сменя и ролката!
    Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23

    Default

    аз съм в грешка и си понасям последствията,а знаетели некви цени по вапроса на колко км.се сменя тоя ремък
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  9. #24

    Default

    за к"ви ролки става въпрос(обтяжна,отклоняваща)
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Щом 5 години не е пипана, освен ремъка и ролките, аз бих сменил и водната помпа, но цената за всичко съм убеден, че няма да ти хареса...
    Само отиди в сервиз дето са виждали Алфа Ромео и друг път, за да не се окаже, че колата е по-зле след смяната на ремъка... Най-добре по-прочети тук за какво иде реч, какви специални инструменти се ползват задължително и т.н...
    Толкова се надявах колегата да качи некоя яка снимка с мотора на 155 цата вкаран в коша на 146 ма немах късмет.

    По въпроса за ремъка колегата го е описал добре вадиш всичко което е под ангренажния капак включително и водната помпа ,после трее грамотен сервиз и грамотни инструменти и си готов.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Освен ролка обтяжна, се сменя и паразитна. Задължително и водна помпа, тя също е част от ангренажната група. Моторът няма белези, използват се специализирани инструменти за зацепване. При смяната на ремъците ако трака вариаторът (системата за променливо газоразпределение на всмукателният вал) се слага един ремонтен комплект на вариатора и в повечето случаи колата поутихва.
    Освен ангренжа, специално 2.0 мотора има и баланс валове, а те се въртят от още един ремък - двойно назъбен. Той се обтяга с още една ролка - демек още пари.

    Цялото обслужване на тоя мотор излиза бая скъпичко, но ако не се направи, може нещата да станат и 3-4 пъти по-скъпи ако примерно се скъса ангренажа.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #27

    Default

    мерси колега за съвета и за предложението за читави маистори,но сам доста далече от софия,но често пътувам кам софия и ще гледам да направя нещо по въпроса.ще изчакам малко време,защото ми се очертава път за чужбина май месец и ще ми трябват кинти-ако не замина ще ги правя,ако ли не като се върна!!!!значи даси приготвя около 300 кинта за ремъци,ролки и водна помпа?(колеги,толкова ли е задалжително и тая помпа да се сменя)
    Last edited by my_power88; 07-04-2012 at 12:12.
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  13. #28

    Default

    Аз също ще сменям ангренаж скоро и мога да Ви кажа цените. При мотор 1.4ТС ремъка и 2те ролки на DAYCO са на цена от 185 лева. Водната помпа не е задължително да се сменя!Да не говорим , че според зависи от състоянието на ролките , може да се смени само и единствено ремъка.

  14. #29

    Default

    и аз същото си мислех,дали е толкова наложащо да се сменя тая водна помпа,при наличието че си работи.за ремъка и ролките съм съгласен и за другия ремък незнам!!!!!!!
    Alfa Romeo 146 ti
    16V 1997г

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Водната помпа се износва точно толкова, колкото и ролките. Говорим за тс, а не за боксер.На боксера и да му се счупи помпата, няма да стане кой знае колко голяма беля. При ТС мотора
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •