Results 1 to 15 of 29

Thread: Малко мнения

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    На никого не адвокатствам.

    Изразявам своето мнение.

    Забранено ли е?

    Ако да, то добавете го към правилата на форума.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На никого не адвокатствам.

    Изразявам своето мнение.

    Забранено ли е?

    Ако да, то добавете го към правилата на форума.
    И какво точно ти е мнението което изразяваш, за сервизи които ти не си и помирисал дори, и за клиенти които не са им клиенти. Тоест ти не познаваш нито сервизите, нито клиента който не е клиент, но поучаваш кой и как и какви изводи да си извади. Ако търсиш внимание или конфликт кажи си нямаш яд Не е коректно и най малкото е невъзпитано да даваш оценки, насоки и мнение за непознати за теб хора.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Е как "клиента който не е клиент" -нали е ходил и има диагностика?

    За мен екотроник е прав.Всеки може да извлече положителното за себе си.

    Не за друго, а защото наистина може да се извлече нещо полезно за потребителите на форума.

    Да ви кажа и моите спомени за този форум:

    -2003/2005 година имаше доста потребители и почти всички бяха доброжелателни, без заяждане, а алфите в България бяха малко и рядко се срещаха по улиците.

    Постепенно се стигна до настоящият момент, в който има 2-3 дразнители които освен да си чешат крастата и да се заяждат друг принос към "дискусията" в този форум нямат и постоянно плюят.
    Оставам с убеждението, че все по-малко качествени хора остават, защото празнодумците и заядливците ги "изтласкаха" ...

    Изобщо доста по уютно и приятно беше в този форум преди години и нямаше такова заяждане.Имаше уважение и взаимопомощ.

    ОК mishomvm може и да е бил по емоционален, но сервизите му отговориха и се защитиха,(или са могли да го направят, а и все още могат) кой прав, кой крив за мен(а най-вероятно и за други потребители) няма значение.Сега проблема е решен и е посочено решението.Нима щеше да е по-добре ако mishomvm не беше писал и споделил проблема и решението му, макар и емоционално?
    Ами днес ще разкритикувате, засегнете/обидите и "отлъчите" един който е посочил решение на проблем, утре друг и най-накрая ...какво ще стане....????

    От там нататък всичко останало и споровете между потребителя и сервизите са без значение за нас, а само в отношенията им между тях.

    Какво "дълбаете" не знам.

    Жалко е защото го чета форума от 2003 година, макар и да се регистрирах доста по-късно, та дори имаше някакво хакване или бъг и мисля регистрацията ми се беше изгубила/изтрила.

    Жалко е и защото следващият ми автомобил отново ще алфа ромео и предполагам на немалко други регистрирани и "гости"/нерегистрирани потребители, но за съжаление последните години все повече намалява желанието ми да чета и пиша тук, макар че всеки път като се сетя за АР се появява ведро настроение у мен а погледът ми заблестява...

    Защо не се подхожда положително към всичко написано във форума.Каквото имал-казал.ОК прав или не, важното е от всичко да се извлече полезното, а не да се спори кой крив, кой прав.Положителният и доброжелателен подход, дори когато насреща има недоброжелател също е по-доброто за форума и за "климата" му.

    След това ще си пишете и обяснявате по няколко десетки страници в блатото и раздела за италфеста "Защо нямало представители на високия клас спортни италиански автомобили, защо нямало спонсори...?!"

    Мой приятел пътувал за морето по време на Италфеста ми казва " На магистралата имаше много алфи, но 159-ки почти не видях, повечето бяха 156-ци и по-ниския клас" .

    Не знам, но ми се струва че се отива към момента в който и 159-ките и изобщо новите модели ще са "кът" и няма да ги има по събитията ...

    А вие ми говорите и мечтаете за "форумна" джулия ...

    Ами като за начало започнете да променяте "климата" и цялостното отношение в този форум постепенно към положително, да има и се чувства една ведра положителна нагласа и според мен постепенно "нещата" ще започнат да се случват ...

    Нали този форум е за това- за привържениците, за приятно настроение... дори и да има негативизъм в някои постове, удавете ги в доброжелателност ...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Е как "клиента който не е клиент" -нали е ходил и има диагностика?

    За мен екотроник е прав.Всеки може да извлече положителното за себе си.

    Не за друго, а защото наистина може да се извлече нещо полезно за потребителите на форума.

    Да ви кажа и моите спомени за този форум:

    -2003/2005 година имаше доста потребители и почти всички бяха доброжелателни, без заяждане, а алфите в България бяха малко и рядко се срещаха по улиците.

    Постепенно се стигна до настоящият момент, в който има 2-3 дразнители които освен да си чешат крастата и да се заяждат друг принос към "дискусията" в този форум нямат и постоянно плюят.
    Оставам с убеждението, че все по-малко качествени хора остават, защото празнодумците и заядливците ги "изтласкаха" ...

    Изобщо доста по уютно и приятно беше в този форум преди години и нямаше такова заяждане.Имаше уважение и взаимопомощ.

    ОК mishomvm може и да е бил по емоционален, но сервизите му отговориха и се защитиха,(или са могли да го направят, а и все още могат) кой прав, кой крив за мен(а най-вероятно и за други потребители) няма значение.Сега проблема е решен и е посочено решението.Нима щеше да е по-добре ако mishomvm не беше писал и споделил проблема и решението му, макар и емоционално?
    Ами днес ще разкритикувате, засегнете/обидите и "отлъчите" един който е посочил решение на проблем, утре друг и най-накрая ...какво ще стане....????

    От там нататък всичко останало и споровете между потребителя и сервизите са без значение за нас, а само в отношенията им между тях.

    Какво "дълбаете" не знам.

    Жалко е защото го чета форума от 2003 година, макар и да се регистрирах доста по-късно, та дори имаше някакво хакване или бъг и мисля регистрацията ми се беше изгубила/изтрила.

    Жалко е и защото следващият ми автомобил отново ще алфа ромео и предполагам на немалко други регистрирани и "гости"/нерегистрирани потребители, но за съжаление последните години все повече намалява желанието ми да чета и пиша тук, макар че всеки път като се сетя за АР се появява ведро настроение у мен а погледът ми заблестява...

    Защо не се подхожда положително към всичко написано във форума.Каквото имал-казал.ОК прав или не, важното е от всичко да се извлече полезното, а не да се спори кой крив, кой прав.Положителният и доброжелателен подход, дори когато насреща има недоброжелател също е по-доброто за форума и за "климата" му.

    След това ще си пишете и обяснявате по няколко десетки страници в блатото и раздела за италфеста "Защо нямало представители на високия клас спортни италиански автомобили, защо нямало спонсори...?!"

    Мой приятел пътувал за морето по време на Италфеста ми казва " На магистралата имаше много алфи, но 159-ки почти не видях, повечето бяха 156-ци и по-ниския клас" .

    Не знам, но ми се струва че се отива към момента в който и 159-ките и изобщо новите модели ще са "кът" и няма да ги има по събитията ...

    А вие ми говорите и мечтаете за "форумна" джулия ...

    Ами като за начало започнете да променяте "климата" и цялостното отношение в този форум постепенно към положително, да има и се чувства една ведра положителна нагласа и според мен постепенно "нещата" ще започнат да се случват ...

    Нали този форум е за това- за привържениците, за приятно настроение... дори и да има негативизъм в някои постове, удавете ги в доброжелателност ...
    Кои сме ние и кои сте вие колега. Това изясняваш и всичко ще бъде наред. "Клиента" се е консултирал по-скоро, отколкото да е бил клиент, доколкото съм запознат с начина на работа може би и пари не са му взети Темата е за сервиз, не е за форум, най-малкото па за клуб, итал фест или нещо подобно. 2003-2005 как ти е бил ника, че гледам 2009 та ти е регистрацията. Проблема ни като цяло в тая държавица е, че всички са разбирачи и майсторани, владеят до съвършенство строителството, авторемонтите, прането на килими, варенето на компоти и много ги е страх да не ги преебат, настинат или станат за смях. Вместо да си закара колата в сервиза и докато му я ремонтират, да си упражнява собствената професия, той (българина) да не даде 20 или 30лв., клечи пред блока и губи 50 примерно. Даването на акъл е национална черта, било то в сферата на политиката, спорта или най-вече на ближния, естествено сврян в къщи на топло.

    Ти лично кой сервиз посещаваш и какво ти е мнението за него ? Това е по-темата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Кои сме ние и кои сте вие?

    Такъв въпрос би трябвало да е неуместен за форума.

    За съжаление той е напълно уместен.

    "Ние" сме обикновените потребители на форума.

    Някои от нас търсят начин да си решат даден технически проблем за да икономисат някой лев, или защото са се напатили от "услугите" на знайни и незнайни "майстори".
    Други правят това, защото всичко свързано с автомобилите им е тръпка и изпитват удоволствие от това сами да си правят колите. Те обикновено са получили много ценна информация от форума и на свой ред се отблагодаряват за това, като помагат по най човешки и безкористен начин на други колеги.
    Трети посто си прекарват така свободното време.......


    "Вие" това сте необикновените учасници във форума.

    Някои от вас си вадят хляба с ремонт на автомобили.
    Други от вас са модераторите на форума.

    Защо се получава усещането за това разделение?

    Аз лично макар и да съм от категорията на обикновените потребители съм с изцяло положителна нагласа спрямо хората от форумните сервизи. Имал съм достатъчно поводи да се убедя в техния професионализъм.
    От някои от тях съм получавал и много ценна техническа информация, за което искрено им благодаря.
    Доказателство за това могат да дадат не един и двама колеги на които съм препоръчал именно услугите на даден форумен сервиз........

    Никой, обаче на този свят, не е безпогрешен и в това няма нищо трагично.

    Поради това не мога да проумея на какво се дължи афинитета "на всяка цена" на някои хора спрямо дейността на сервизите.

    Този "афинитет" е нещото, което внася въпросното разделение, което според мен, не би трябвало да го има.

    Ще спра дотук, защото, съгласно правилата на форума ми е забранено да обсъждам публично дейността на модераторите.
    Но ако някой модератор се почувства засегнат от това мое твърдение, то аз мога и да обясня на какво се базира то.

    Смея да твърдя, че това далеч не е само мое усещане, но по един или друг начин, то е крайно неприятно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    "Ние" сме обикновените потребители на форума. ...
    "Вие" това сте необикновените учасници във форума.
    ...
    Някои от вас си вадят хляба с ремонт на автомобили.
    Други от вас са модераторите на форума.
    ...
    Защо се получава усещането за това разделение?
    Начи гледай сега, аз не съм модератор и не се занимавам с ремонт на автомобили. По твоята класификация аз съм обикновен потребител на форума. Необикновените, за които говориш, някои от тях са ми приятели, други от тях са ми правили колата, трети от тях и ми правят колата и са ми приятели.
    Отивам, оставям си колата, те ми я правят, аз през тва време ходя да си бачкам моята работа. После си я вземам, оправяме си сметките и сядаме да си пием бира и да си говорим глупости. С тия които са просто необикновени, но не ми правят колата, пък просто пием бира и си говорим пълни глупости.
    Нито съм забелязал те с нещо да се чувстват необикновени, нито аз намирам нещо необикновено в тях.
    Ти защо имаш усещане за разделение, не мога да кажа, ама лично аз нямам такова, значи явно не важи за всички
    Сори, че спамим тука темата, тая дискусия е за друг раздел.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Начи гледай сега, аз не съм модератор и не се занимавам с ремонт на автомобили. По твоята класификация аз съм обикновен потребител на форума. Необикновените, за които говориш, някои от тях са ми приятели, други от тях са ми правили колата, трети от тях и ми правят колата и са ми приятели.
    Отивам, оставям си колата, те ми я правят, аз през тва време ходя да си бачкам моята работа. После си я вземам, оправяме си сметките и сядаме да си пием бира и да си говорим глупости. С тия които са просто необикновени, но не ми правят колата, пък просто пием бира и си говорим пълни глупости.
    Нито съм забелязал те с нещо да се чувстват необикновени, нито аз намирам нещо необикновено в тях.
    Ти защо имаш усещане за разделение, не мога да кажа, ама лично аз нямам такова, значи явно не важи за всички
    Сори, че спамим тука темата, тая дискусия е за друг раздел.
    Липсва ти информацията въз основа на която аз правя тези изводи. Не мога да я изкажа публично, защото такива са правилата на форума. Поради това ще ти я сведа на ЛС, ако това все още те интересува.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •