Results 1 to 9 of 9

Thread: Оплакване от бургаски сервиз

  1. #1
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default Оплакване от бургаски сервиз

    Здравейте, видях че има и друга подобна тема, но за друг автосервиз, затова се реших да пиша и за моето преживяване. Няма да изпадам в дълбоки подробности само искам да опиша основното.
    Преди няколко месеца правих предница в "Автоцентър Бургас". Сменяха ми горни носачи, за другите корекции нямам претенции. Знаете как е по големите сервизи, оставяш колата, затварят я вътре и какво става там не е много ясно. След известно време предницата се разтропа пак. След рекламация и никакво внимание от тяхна страна в друг сервиз ми свалиха новите носачи и си сложих обратно оригиналните. С новите не съм сигурен дали и 10000км да съм изкарал. И ми казаха да съм си я карал така пък то не било опасно че цялата тропа.

    На прикачените снимки обърнете внимание на годините на производство на "новите" носачи (кръглия печат в средата на носача) и дали наистина са били нови, за каквито платих, или са рециклирани стари ( а може и НЕрециклирани визирам десния 2006г.?!). Отделно, че левия и десния са коренно различни марки. Платих по 100лв на бройка. На всичко отгоре се оказа, че не дават гаранция за тях. Общата сума на ремонта пък беше малко над 700лв.

    А за държанието пък към мен да не говорим! Повече колата ми няма да стъпи в този сервиз. Незнам има ли други бургазлии с лоши отзиви от там, но не е редно, голям представителен сервиз с такова отношение..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1755.jpg   IMG_1756.jpg   IMG_1760.jpg   IMG_1761.jpg   IMG_1763.jpg  

    IMG_1762.jpg   IMG_1766.jpg  
    Last edited by yavorz; 25-11-2010 at 21:21.

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ама за сметка на това виж как са ги излъскали
    ПП: И за да не съм офф, сменяха ми дюза на HDI - 780лв.
    В официален сервиз.Пак така при "затворени врати" . На тръгване поисках протокол за ремонта със серийният номер на новата дюза. Предупредих ги, че ако имам и най малките съмнения, ще изисквам хистори от Citroen Франция на новата дюза и ще стане огромен скандал, ток виж, чак във Франция се разчуе . Веднага ми записаха час за повторна смяна за след седмица ! (предполагам , толкова е срока за доставка)

  3. #3
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Добромирски, ще те разочаровам, ноооо аз си ги лъсках преди снимките )
    Другото което ми правиха бе ремонт на рейка...да му мислят ако се разхлопа и тя отново. Аз нерви нямам вече да се разправям...оставил съм всичко в ръцете на КЗП-то

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Така и трябва.
    Дано им бръкнат където трябва.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    За съжаление КЗП-то нищо не може да направи, тъй като ти по никакъв начин не можеш да докажеш, че така си взел колата от тях. Излезе ли от сервиза-край. Може да си ги подменил 100 пъти след това. Единственият начин (за частите , които имат сериен номер ) , е протокол от тях, сверяваш дали номера в протокола отговаря на частта върху колата и чак тогава излизаш от сервиза. Те после трябва да покажат документи от къде, как, кога са ги купили.

  6. #6
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Ами първо се радвам, че срещам подкрепа като цяло за случилото се и тук, и по принцип сред познати. Най-важното за мен, е че една проверка при тях, ще изкара наяве навярно и други подобни случаи и най-малкото ще ги стресне. А аз... аз вече съм пил студената вода и ще знам за напред. Просто се надявам да не изгорят много други като мен. А и една хубава антиреклама в интернет винаги е от полза за крайния потребител и в ущърб на виновника.

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  7. #7
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by yavorz View Post
    Ами първо се радвам, че срещам подкрепа като цяло за случилото се и тук, и по принцип сред познати. Най-важното за мен, е че една проверка при тях, ще изкара наяве навярно и други подобни случаи и най-малкото ще ги стресне. А аз... аз вече съм пил студената вода и ще знам за напред. Просто се надявам да не изгорят много други като мен. А и една хубава антиреклама в интернет винаги е от полза за крайния потребител и в ущърб на виновника.
    Ех защо не ти видях поста по рано. И аз имах приключение с тях преди два дни. Разбрахме се да ми направят диагностика на ел. системата на климатика и да установят кое не ми работи на АБС. Закарах колата в 09.00 часа за диагностика и ми се обадиха да си я взема чак в 15.30 часа. Отговориха ми че ....
    ...АБС ти има много голям проблем.
    ...какъв
    ...ами не работи, а климатика ти изключва защото динамото ти зарежда малко и акумулатора ти е слаб.
    ...вчера сложих чисто нов акумулатор.
    ...а така ли, ами не знам тогава.

    уговорката беше че диагностиката ще струва 20 лв., а се оказа че пропуснали да ми кажат че цената е без ДДС. Бях много разочарован от официалното представителство в Бургас.Взеха ми 24 лв. с ДДС да ми изчистят светнала лампа на аирбега. Иначе големи приказки чак ме убедиха, а какво се оказа въздух под налягане.

    Това е всичко приятели.
    Дамян
    Last edited by mian4o; 28-11-2010 at 19:33.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #8
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    колега за тази сума дето си дал за рем. на предница и реика,можеше да си направиш цялата предница с полеританови тампони и рециклаж на шарнирите и реиката. защо поне не се обади да питаш,нали ми имаш телефона
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  9. #9
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    колега за тази сума дето си дал за рем. на предница и реика,можеше да си направиш цялата предница с полеританови тампони и рециклаж на шарнирите и реиката. защо поне не се обади да питаш,нали ми имаш телефона
    Радо, ами то стана нетърпимо в един момент и исках възможно най-спешно да го оправя, а те ми бяха най-близо като разположение. Скоро след това вече бях съжалил, че не изчаках малко и не дойдох при теб Ама вече ми беше и много неудобно

    Както и да е съжалих 100 пъти досега. А пък ако те някога видят темата, да не се правят на интересни пред хората, щото много добре знаят че съм прав !

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •