Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 308

Thread: Мнения за поведение на 156 при зимни условия...

  1. #226
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не е индивидуален, така е. Но е често срещан и причината е разбита задница/неправилен реглаж.

    Моята БЕШЕ така допреди да сменя напречните щанги. Сега е бетон отзад, а преди не смеех да я карам с повече от 60 на сняг.

    Към всички колеги с "танцуващи" задници (на колите ) - идете на проверка на ходовата част, сменете ако има нещо за смяна, обезателно минете на реглаж след това и после ще се чудите как сте карали досега.
    Много добре, директно казано казано. Вчера карах на баща ми 156-та, която не е SW и няма системите на моята. Нарочно я поръчках - задницата и не мръдна. Ма отзад всичко и е наред

  2. #227
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не е индивидуален, така е. Но е често срещан и причината е разбита задница/неправилен реглаж.

    Моята БЕШЕ така допреди да сменя напречните щанги. Сега е бетон отзад, а преди не смеех да я карам с повече от 60 на сняг.

    Към всички колеги с "танцуващи" задници (на колите ) - идете на проверка на ходовата част, сменете ако има нещо за смяна, обезателно минете на реглаж след това и после ще се чудите как сте карали досега.
    Ами да ти кажа смених задни биалетки само те бяха разбити бях на стенд това ми казаха това смених после реглаж задница и предница , задницата според човека е перфектна имало 1мм отклонение ли колко вика, абее не е това проблема просто си бяга , амаа не е болка за умиране поне на мен не е ..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #228
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Аз проблеми нямам и съм си много доволен от колата.Не ме е предавала.Единственото,за което внимавам е да не се зарина някъде толкова,че да повдигне предницата в дълбок сняг.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #229
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ами да ти кажа смених задни биалетки само те бяха разбити бях на стенд това ми казаха това смених после реглаж задница и предница , задницата според човека е перфектна имало 1мм отклонение ли колко вика, абее не е това проблема просто си бяга , амаа не е болка за умиране поне на мен не е ..
    Май не са оправили всичко, щом бяга. Там има поне 12 тампона

  5. #230
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Де да знам какво има ама не мисля, че алфата е нещо повече от други коли , бях в така да се кажи местния сервиз в Хасково който прави диагностика на окачване , всеки ходят там техниката и всичко им е на ниво и си разбират от работа съмнявам се да са ми спестили нещо просто няма смисъл, аз дори не ги сменях при тях просто отидох да ми я прегледат колата.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #231

    Default

    Бе и аз имам проблеми с "игрива" задница в завой.
    Завия ли по-рязко и задницата тръва пред мен. Това е не само при зимни условия, а при малко пясък на асвалта.
    Колата я взехме със счупена биелетка и още тогава я смениха в BOSH Пазарджик. Там направиха и диагностика на ходовата част и казаха че всичко е добре.

    Може би аз не съм добър шофьор, но задницата на колата тръгва на някъде при всяка възможност и всеки път като реша да понастъпя, иначе я карам кротичко - не ме влече да съм рейсър с кола.

  7. #232

    Default

    Трябва хубаво да ти погледне някой който разбира-6-те щанги отзад,както и тампоните на шенкелите....всичко е от значение....и добър реглаж разбира се...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #233
    Младши алфист ickata156's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    sofia
    Posts
    17

    Default

    аз смених всички тампончета отзат със полеоретан +биалетките,сега е стегната не носи,не скърца,а е и по евтинко,обаче да не забравяме и гумите,които са най-важни
    156sportwagon 2.4jtd\140hp

  9. #234
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Де да знам какво има ама не мисля, че алфата е нещо повече от други коли , бях в така да се кажи местния сервиз в Хасково който прави диагностика на окачване , всеки ходят там техниката и всичко им е на ниво и си разбират от работа съмнявам се да са ми спестили нещо просто няма смисъл, аз дори не ги сменях при тях просто отидох да ми я прегледат колата.
    Ох, знаеш ли, че в София има реномирани сервизи за реглаж дето са назначили някой, който не знае, че 156 има за реглаж на задница. А ако имаш скапан тампон - имаш носене

  10. #235
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ох, знаеш ли, че в София има реномирани сервизи за реглаж дето са назначили някой, който не знае, че 156 има за реглаж на задница. А ако имаш скапан тампон - имаш носене
    Аз също съм на мнение, че не всички умеят да правят реглаж. И определено когато се направи както трябва се усеща.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #236
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Преди 5-6 год като купих колата смених всичко по задницата,последва реглаж.
    После две нови предни зимни Гуудрич 205/55/16 и две пирелита зимни отзад
    Вече 5-та зима не ми е мърдала ни задницата ни предницата!
    И направо и по завои,колата си е чук.
    Имам всички ситеми: ARS,ABS,VDC,ESP,H2O,парктроник,климатроник и т.н. ,верно е, че разлика голяма с тях или без тях,но дори и с изключен ASR много трудно се поднася отзад!
    От пряспата на снимката (в пампорово) излязох точно с една лашка на първа с малко газ без да съм разчиствал,понеже нямаше с какво ...
    На сухо време колата също е адски стабилна.
    Има осезаема разлика дали си с вкл.ASR или не,когато я ръчкаш с пълна газ на някой кръгово...колата си държи траекторията си и се чува само писъкът на гумите...
    Който му носи толкова много задницата,да си махне гумите с голям грайфер но пък 8-10 годишни и по твърди от асФалта и да си направи един качествен реглаж.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0344.jpg  
    Last edited by Kamen666; 30-01-2012 at 21:18.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  12. #237
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Преди 5-6 год като купих колата смених всичко по задницата,последва реглаж.
    После две нови предни зимни Гуудрич 205/55/16 и две пирелита зимни отзад
    Вече 5-та зима не ми е мърдала ни задницата ни предницата!
    И направо и по завои,колата си е чук.
    Имам всички ситеми: ARS,ABS,VDC,ESP,H2O,парктроник,климатроник и т.н. ,верно е, че разлика голяма с тях или без тях,но дори и с изключен ASR много трудно се поднася отзад!
    От пряспата на снимката (в пампорово) излязох точно с една лашка на първа с малко газ без да съм разчиствал,понеже нямаше с какво ...
    На сухо време колата също е адски стабилна.
    Има осезаема разлика дали си с вкл.ASR или не,когато я ръчкаш с пълна газ на някой кръгово...колата си държи траекторията си и се чува само писъкът на гумите...
    Който му носи толкова много задницата,да си махне гумите с голям грайфер но пък 8-10 годишни и по твърди от асФалта и да си направи един качествен реглаж.
    Подкрепям
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #238
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Преди 5-6 год като купих колата смених всичко по задницата,последва реглаж.
    После две нови предни зимни Гуудрич 205/55/16 и две пирелита зимни отзад
    Вече 5-та зима не ми е мърдала ни задницата ни предницата!
    И направо и по завои,колата си е чук.
    Имам всички ситеми: ARS,ABS,VDC,ESP,H2O,парктроник,климатроник и т.н. ,верно е, че разлика голяма с тях или без тях,но дори и с изключен ASR много трудно се поднася отзад!
    От пряспата на снимката (в пампорово) излязох точно с една лашка на първа с малко газ без да съм разчиствал,понеже нямаше с какво ...
    На сухо време колата също е адски стабилна.
    Има осезаема разлика дали си с вкл.ASR или не,когато я ръчкаш с пълна газ на някой кръгово...колата си държи траекторията си и се чува само писъкът на гумите...
    Който му носи толкова много задницата,да си махне гумите с голям грайфер но пък 8-10 годишни и по твърди от асФалта и да си направи един качествен реглаж.
    Ами аз закакво цял живот псувам това Хасково , ами ей затова уш правиш пари даваш , а накрая ку***, така и с зацепване и с какво ли още не ... ами ще търся друг стенд в друг град
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #239
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    33
    Posts
    97

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ами аз закакво цял живот псувам това Хасково , ами ей затова уш правиш пари даваш , а накрая ку***, така и с зацепване и с какво ли още не ... ами ще търся друг стенд в друг град
    Батка пробвай стенда на МБК
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  15. #240
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Ами аз закакво цял живот псувам това Хасково , ами ей затова уш правиш пари даваш , а накрая ку***, така и с зацепване и с какво ли още не ... ами ще търся друг стенд в друг град
    Артик, тва е щото там карате само Мерцедеси и БМВ-та. Tи кЪ я мислиш тъз работа, чоджум
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 16 of 21 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •