Results 1 to 15 of 44

Thread: Един неразрешен спор за дизелови 156-ци

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Може и на първите жтд-та да се четат километрите.
    И как става това нещо...
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #2
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Привет и от мен.Моята е 98годл 2,4 жтд 136к.с имам приятел който с това се занимава подмладява им пробега за да се връзваме ние,че все баби са ни карали колите и тнт.Та моята и свалихме километража и си личеше,че чипа е свалян не става през буксата тази манипулация,показанията на таблото бяха 136к.Когато свалихме ЕкУ-то за да му видим номера за да го ремапваме му свалихме чипа да го зачете и там показа вече реалните километри които са 187к,съответно ги оеднаквихме на 136к и ся следващия ако я чете ще се кефи много,че кара млада булка,не,че имам въобще намерение да си се разделям с нея.

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    Привет и от мен.Моята е 98годл 2,4 жтд 136к.с имам приятел който с това се занимава подмладява им пробега за да се връзваме ние,че все баби са ни карали колите и тнт.Та моята и свалихме километража и си личеше,че чипа е свалян не става през буксата тази манипулация,показанията на таблото бяха 136к.Когато свалихме ЕкУ-то за да му видим номера за да го ремапваме му свалихме чипа да го зачете и там показа вече реалните километри които са 187к,съответно ги оеднаквихме на 136к и ся следващия ако я чете ще се кефи много,че кара млада булка,не,че имам въобще намерение да си се разделям с нея.
    Че тя на 187 си е направо млада булка Повечето тук караме милионници без да подозираме.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    Привет и от мен.Моята е 98годл 2,4 жтд 136к.с имам приятел който с това се занимава подмладява им пробега за да се връзваме ние,че все баби са ни карали колите и тнт.Та моята и свалихме километража и си личеше,че чипа е свалян не става през буксата тази манипулация,показанията на таблото бяха 136к.Когато свалихме ЕкУ-то за да му видим номера за да го ремапваме му свалихме чипа да го зачете и там показа вече реалните километри които са 187к,съответно ги оеднаквихме на 136к и ся следващия ако я чете ще се кефи много,че кара млада булка,не,че имам въобще намерение да си се разделям с нея.
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............
    Ем това е положението колицата ми е рядко запазен екземпляр.Няма деруги,няма гасени фасове по тапицерията ,абе бабе си ми е карала колицата,днес свалих оригиналния съединител.

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега, не че нещо но аз още карам с оригиналният съединител, отвътре е като нова колицата, няма грам забележка никаде, педали, кормило, кожата, вратите, са чук. Но това не ме кара да мисля, че е нова булка. Не съм проверявал км, по табло е на 200к сега, 30 са от мен, и съм адски доволен от автомобила. Коли с характер, мога да разчитам на нея винаги.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    Ти си бензин бе Нормално
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    С тия копия може да са продадени 1/2 от колите на Горубляне и Дупница
    Не се обиждай, ама за чий ми е да ти снимам моите документи, когато ти продавам колата?
    Какво значение има? Ти купуваш кола 2-ра употреба и гледаш - каквото видиш, решаваш, взимаш или не взимаш.
    В магазина може да искаш и автограф на И.Д., защото даваш маса пари за чисто нова кола

  10. #10
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Аз като взех моито печка на таблото показваше 183к...и ме беше пределнп ясно ,че не е на толкова.По-късно забелязах една лепенка на която пишеше 249к! преди 6 месеца я бяха сменявали маслото.И да ви кажа се оспокоих, че не е милионерка.Попринцип италианците рядко карат коли до 400к,500к километри още на 250к,300к сменяват колата
    Last edited by Jicata; 03-10-2010 at 11:45.
    алфа 156 1.9 JTD '99

  11. #11
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мойта е 300 000 като на таблото пише 147 000 2 войно ама не ми дреме като е карана от пенсионер и маслото не го бара
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •