Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post
И аз съм УЖАСНО РАЗОЧАРОВАН от "компетентните професионалисти" от Ванто/Темпо...

Имах проблеми с колата (Алфа 145, 1.4 TS, 2000)- гаснеше като исках да сменя скорост докато е студена- НИКАКВО друго оплакване. Държа да отбележа, че като я купих от там ( ! ) и това го нямаше като проблем, но със смяна на масло, филтри, ремъци, ролки се появи (което ме води на мисълта, че са я закърпили, колкото да я продадат!).

В края на април или началото на май (не помня вече) я закарах там, обясних какъв е проблема, стигнаха до извода, че най-вероятно ремъка не е бил добре зацепен, понеже е правен от "некадърния квартален майстор", което после се оказа пълна глупост. Минаха през 100 неща, като накрая се спряха на дебитомер за 520лв нов да се вземе, казах им да се застрелят, да върнат колата в състоянието в която я бях докарал и да си ходя (1 седмица я държаха).
Отивам на следващия ден, след като ми се обадиха, че мога да си я взема, паля я- държи под 500 оборота, тресе се, мъчи се, направо ми идваше да убия някого! Тръгвам си бесен, звънях на поразия и се стигна до това, да си я взема на следващия ден..
След като "главния майстор" (надменен б*клук) я развози хубаво, за да я загрее явно, ми я остави и ми каза да си я взимам и да си ходя. Като си тръгнах, ми се стори, че колата няма мощност, но бях толкова ядосан, че две не виждах

Какво се оказва после:
при тръгването ми, надменния ми провикна "имаш нови свещи от мен, подарък", но изобщо не съобразих тогава и си тръгнах.
1. бяха ми сменили пистов ремък, стария беше в багажника. (Естествено с пари, но освен ремък и труд, бяха сложили и диагностика, след като им бях казал, че съм ПРАВИЛ и им казах какво е излязло- общо 100лв за един ремък).

2. въпросните свещи се оказаха Шампионки, но само 4те големи, а старите (NGK, в много добро състояние) ги нямаше.

3. Дебитомер който ми бяха сложили без изобщо да съм ги питал (и заради който нямах никаква мощност и прибирането ми до родния град беше меко казано ОТВРАТИТЕЛНО) се оказа, че е за Опел Астра Г 2.0 дизел!!!
Следователно- купих нов.

4. Ламбда сонда, с която не съм имал никакви проблеми преди това, се оказа, че са ѝ били скъсани кабелчетата и трябваше да купя нова!

5. Сега ще замеря и акумулатора, който ми го продадоха уж за нов, но съм сигурен, че това е същия акумулатор, който беше в колата когато ходих да я гледам в началото на тази година и беше празен в колата.

Като цяло съм на мнение, че ми взеха 100лв за смяна на ремък, и крадене на части и РАЗВАЛЯНЕ на колата!

Сега колата като я запаля и е студена държи пак 500 оборота за известно време, а след около минута може би започва да си подава леко газ и оборотите играят между 500-1000. И така докато не загрее колата.

Едит: Добавям също така, че когато отидох първия път за "готовата" кола, ми бяха ЗАГУБИЛИ капака на двигателя и до края на деня не успяха да го намерят и ако колата беше в състояние, щеше да се наложи да си тръгна без него!
Пълни некадърници!

Подкрепям мнението на колегата от първия пост- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ВИ ПРЕЦАКАТ КОЛАТА НАПЪЛНО!
И мойта кола прецакаха, а отидох само за диагностика... сега не работи на бензин, щото помпата била изгоряла... верно, не работи, но когато я откарах - работеше. Сега я карам на газ, но гърми като за световно. Направо изпадат целите колектори. Освен това, от някъде взе да смуче въздух и оборотите са най - малко 1200...