Results 1 to 15 of 41

Thread: Ламбда сонда

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Ламбда сонда

    Сега имам питане за грешки на ламбда сонгата само не знам кой ще може да ми отговори конкретно на какво се дължи грешката
    Значи грешките се появяват след като колата се покара малко. Грешките са от този тип при който не светва лампата на таблото, а самос е записват на паметта на компа Едната грешка е е едната от веригите на сондата е на късо (нещо от сорта на short to earth) Но тази се появява рядко а другата се появява всеки ден.Тя че сондата работи над максималната граница грешката е с номер P0170( контрол на горивото. въз основа на усреднене стойност за определен период от време-грешка)
    Така гадното е че сондата е сменена преди малко повече от две години с оригинална Бош със куплунга за 320лв карана е 35к км преди 3-4 мсеца нямаше проблем сега кво и стана не знам а пък колата си върви нормално и разхода е приемлив.
    Само ще ви помоля са смислени и обосновани отговори сондата съм я мерил и гледал на място и в движение на място при подгрята сонда дава 0,04-8,0v сондата реагира бързо смяната на стойностите става за по малко от секунда.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg  
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •