Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Проблем с предно окачване

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Проблем с предно окачване

    Така след смяна на какво ли не по предницата на колата остана следния проблем който се разраства малко по малко. Значи проблема е следния.
    При тръгване на ляв завой с повечко газ се чува неколкократно притупкване от дясната страна. Ако газта не е много всичко е наред. Шума е глух (докарва на разбит тампон по окачването) така беше в началото след това взе да се появява при преминаване по неравности (бабунки предимно но естествени не от големите легнали полицаи там нямам проблем) но много рядко трябва колата да се заклати по особен начин последователно нагоре надолу и тогава се чува и това не е всеки път зависи и от пътя по който се кара понякога със седници не го чувам. Веднъж минавах по път по който не бях минавал от доста време и там го имаше тупкането в един участък от пътя доста често. по
    Последно взе да се появява и при по ниски скорости при мерно тръгна от светофар с повече газ включвам втора давам газ колата преминава през малка бабунка и се чува познатия шум. При всякакви други случаи ГО НЯМА като преминаване през гърбица с голяма скорост, преминаване през дупки и неравности преминаване със всякаква скорост през онези гърбици с многото малки конусчета . При преминаването на последните изброени препятствия колата е стегната и няма никакви странични шумове.
    Така сега описвам това което съм подменил до момента по предницата.
    Пълен полиуретан горни ,долни носачи стабилизираща щанга шарнирните на всички носачи са здрави (носачите са нови с изключения на долен носач от дясната страна който е стар Но въпросното явление пак беше на лице и при нов носач без полиуретан).
    Сменени са амортисьори и тампони на макферсоните
    Сменена е рейката и кормилните накрайници всичко (като външните са стари но са много стегнати)
    Сменени са и биалетките.
    Сменен е и тампона на двигателя от страна на ангренажа долния а горния е напъван със щанги и няма проблеми.
    А между другото имам и спунка между макферсоните но нямаше влияние върху този шум.
    Преглеждал съм и висящия лагер видимо няма луфтове. Питал съм колегата Лисан от какво може да е естествено човека не може да прави диагностика по окачването от 400км давал мие съвети за други проблеми и съм ги оправял , според него не може да е от висящия лагер или вътрешно каре.
    според мен не може да е от външно защото шума не е металически а глух.
    Моля да се пише ако някой наистина има идея от какво може а е проблема.
    Ако някой има странични въпроси нека да пише на Л.С.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Захваще на долния носач към моста? Нещо криво по самия мост?
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Носача е хванат здраво и съм го стягал лично няма никакви кривини а и колата я взех без този проблем.
    Всичко е притегнато и проверявано по няколко пъти. А и няма следи от сериозни удари.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега нещо такова се чуваше на един приятел,оказа се карето ( не се сещам дали външно или вътрешно).Колата му верно няма нищо общо с нашите (форд мондео) ,но реших да го спомена защото симптомите наподобяват.Та мисълта ми е,защо не отидеш някъде където има валяци и да пробваш с повечко газ да видиш дали ще има някакви подобни симптоми,т.е. да елиминираш влиянието на пътната настилка.Пък аз преди време си бях скъсал единия болт на предния мост(това на ауди 80),това го казвам само за да обърнеш внимание на вс.болтове отдолу,просто за вс случай.А тампоните на мотора добре ли са?

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тампоните да добре всички болтове са притегнати и проверени А карето чука по друг начин металически а това не е такова, а и проявяването му не е като на каре, примерно карето чука доста пъти докато е навъртяно кормилото а тов притупва 1-2-3 но не повече от 5-6 пъти.
    Между другото един колега с кола като моята има същото оплакване но и той не го е открил от какво е проблема.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    имаш ЛС

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    при мене като я ръчкам мн - се раздират тампоните на двигателя и аре същатаа работа - приготви си 500 лв и си готов.


  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    при мене като я ръчкам мн - се раздират тампоните на двигателя и аре същатаа работа - приготви си 500 лв и си готов.
    Аз единия съм го сменял и смятам да върна стария на място (защотот го смених от глупост(мислех че ескъсан а той модела му бил такъва шума се чува само от дясно от другата страна е добре. Ти как всъщност поверяваш тампоните дали са здрави. И кой тампон ти заминава или всичките.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз единия съм го сменял и смятам да върна стария на място (защотот го смених от глупост(мислех че ескъсан а той модела му бил такъва шума се чува само от дясно от другата страна е добре. Ти как всъщност поверяваш тампоните дали са здрави. И кой тампон ти заминава или всичките.
    Мне е тампон на двигател... Те обират вибрации и шума от лоши тампони е друг... по скоро като тракане.... а и мотора провисва - на Типото съм ги сменял на куп тези на мотора и на скоростната кутия. Сега за проблема ти пак на типото още имам нещо подобно - при някакви неравности се чува припукане от предното дясно колело, но не винаги и не при завиване. Преди някой да каже, че еди си какво ми е за смяна, ще кажа че всичко съм сменял - носачи, биалети, тампони, корм щанги, накрайници, лагери, карета, амортисиора, пружина, ланжерона и т.н. Каквото подлежи на смяна (и от 2те страни на предницата) е сменено и този дразнещ звук от време на време се появява някъде в дясно...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Мнение от личен опит без претенции за техническа грамотност - тампон/и на двигателя.Симптомите са същите каквито имаше старото ми Рено.Как ги провериха : единия монтьор се качи в колата и подаваше рязко газ , а другия при отворен капак на двигателя ми показа как се клати и направо подскача двигателя.Смениха ми ВСИЧКИ тампони и това нещо изчезна.Когато ги оглеждаха имаше само един скъсан ,но другите бяха деформирани.
    Пак повтарям - това е от личен опит без да имам претенции за нещо повече...
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    що не напишем какво не е сменяно по въпросната кола,може би полесно ще се открие проблема,т
    ова идея само,но не пречи да поразсъждаваме малко над това

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тампона на двигателя долния от дясно също е сменян с оригинален 170лв струваше. Вчера го свалях и разглеждах имаше малко износено (от триене) от едната страна и вътре "пишката" му стоеше леко на една страна, разпробих му по големи отвори и го преместих така че да стои вертикално надолу при отпуснат на него двигател. Срявнявах го със стария тампон той имаше повече износване но там беше в малко различна посока. Със стария тампон го нямах този проблем. Натягах и оглеждах горните тампони от дясно нямат скъсвания или повреди. Не е проблем да сменя тампоните но съм ги оглеждал всичките включително и средния и нямаха проблем.
    Освен монтажа на долния тампон на двигателя има някакъв по особен монтаж с някакво фиксиране.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Имах нещо подобно и се оказа тампон на двигателя.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by bilgiiski View Post
    Имах нещо подобно и се оказа тампон на двигателя.
    Кой то всичките. и къде се чуваше шума.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    Имам същия проблем.Тропането се чува от време на време отпред от шофьорската страна.Утре ще я карам в сервиза и после ще пиша какъв е бил проблема.
    алфа 156 1.8тс16v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •