Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Маслен сепаратор - премахване

  1. #16
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    от 160до 18о се виждаше но това е на тъмно когато те осветяват с фарове 'отзад" и после спря.
    Що ми се струва че при такива високи скорости не е удачно да си отклоняваш погледа от това което се случва зад теб ???
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Що ми се струва че при такива високи скорости не е удачно да си отклоняваш погледа от това което се случва зад теб ???
    Как бре нали гледам дали баварецо изостава щото тръгнах да го изпреварвам и ми свали надолу та го приех като обида и му подадох 3-та и след като му подаодх и 4-та го гледам да не би да вземе да ме настига, но изоставаше бавно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Днес преправих сепаратора сложих едни допулнения и след като натрупам впечатления ще пиша дали е имало ефект и ако има ще опиша това което съм направил
    Last edited by Novachev; 26-01-2009 at 16:46.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Господа модернатори моля за катинар
    Днес преправих сепаратора сложих едни допулнения и след като натрупам впечатления ще пиша дали е имало ефект и ако има ще опиша това което съм направил
    Я го опиши тук, че иначе ще станат 100 теми за сепаратор

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ще го опиша след като установя че има ефек от него иначе преустройството включва затапване на единия отвор на капака на клапаните вързване към другия свободен отвор на цилиндричен сепаратор ф40 пълен с неръьдаема тел така че капките да кондензират и е поставен така че ако там се събере масло при спиране на двигателя да се стича в капака от там отива към друг правоъгален се паратор с размери 100х70х50мм в който има три прегради за да може маслените мапи коиот преминат през първия да се кондензират във втория сепаратор, на дъното на втория сепаратор има малко кранче с което да се дренира маслото което ще се събере вътре с времето. От втория сепаратор отива в тройник на другите два края на който е свързано пространството преди дросела а от другата пространството след дросела (байпаса си остава и към него включих маслените пари от втория сепаратор).
    Ако има ефект ще пусна снимки и схемички на сепараторите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    ...........................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:28.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Двата маркуча входа и изхода са в горната част на допълнителния сепаратор който представлява лабиринт от вертикални прегради и на дъното му има оставено кранче да се дренира насъбралото се масло което трябва да кондензира по стените на сепаратора. като направя 2-3к км ще пиша впечатления и дали върши работа.
    А преди него има един друг капкоуловител който е монтиран непосредствено след щуцера на самия капак на оригиналния сепаратор. Виж схемичката
    Attached Files Attached Files
    Last edited by Novachev; 25-01-2009 at 11:53.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Двата маркуча входа и изхода са в горната част на допълнителния сепаратор който представлява лабиринт от вертикални прегради и на дъното му има оставено кранче да се дренира насъбралото се масло което трябва да кондензира по стените на сепаратора. като направя 2-3к км ще пиша впечатления и дали върши работа.
    А преди него има един друг капкоуловител който е монтиран непосредствено след щуцера на самия капак на оригиналния сепаратор. Виж схемичката
    Като измукваш трябва и да вкарваш ми се струва. Така както си го вързал не правиш ли вакум?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не изсмуквам вентилирам не трябва да се вкарва на обикновенната от къде се вкарва аз не съм парвил нищо просто съм удължил пътя на парите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    а на боксера къде се намира сепаратора,в гърловината за наливане на масло ли?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Не изсмуквам вентилирам не трябва да се вкарва на обикновенната от къде се вкарва аз не съм парвил нищо просто съм удължил пътя на парите.
    Ми това което си запушил от там се засмукват парите към колекторите. А от преди дросела там смуче към капака на клапаните. Ти си обърнал обратно нещата и другото си го запушил. Няма от къде да влиза хладен въздух който да кондензира парите в уловотеля в капака.

    Прав ли съм или греша?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Какво значение има от къде се вентилира капака на клапаните капака не засмуква и изпуска въздух той просто се вентилира свързан е с дросела за да не се създава нялягане в него. Само че като минав3ат от там въздуха от байпаса овлича и капчици масло (така си мислех де) и за това прекарах парите през два сепаратора в които да кондензират но кондензираше влагата от въуздуха понеше тръбопроводите ми бяах дълги после ги изолирах подобри се ....Но така или иначе пак се върнах на оригиналналната система това което направих събира много кондензат и изка да се дренира на всеки 200км градско каране а и не се получи ефекта който търсих от цялата история.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Какво значение има от къде се вентилира капака на клапаните капака не засмуква и изпуска въздух той просто се вентилира свързан е с дросела за да не се създава нялягане в него. Само че като минав3ат от там въздуха от байпаса овлича и капчици масло (така си мислех де) и за това прекарах парите през два сепаратора в които да кондензират но кондензираше влагата от въуздуха понеше тръбопроводите ми бяах дълги после ги изолирах подобри се ....Но така или иначе пак се върнах на оригиналналната система това което направих събира много кондензат и изка да се дренира на всеки 200км градско каране а и не се получи ефекта който търсих от цялата история.
    Амин!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Какво значение има от къде се вентилира капака на клапаните капака не засмуква и изпуска въздух той просто се вентилира свързан е с дросела за да не се създава нялягане в него. Само че като минав3ат от там въздуха от байпаса овлича и капчици масло (така си мислех де) и за това прекарах парите през два сепаратора в които да кондензират но кондензираше влагата от въуздуха понеше тръбопроводите ми бяах дълги после ги изолирах подобри се ....Но така или иначе пак се върнах на оригиналналната система това което направих събира много кондензат и изка да се дренира на всеки 200км градско каране а и не се получи ефекта който търсих от цялата история.

    Ефект от тая история е имало но ти просто зверски си усложнил нещата и в края на краищата кондензираш тия пари 3 пъти добре че не се е получила ракия от маслените пари
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Какво значение има от къде се вентилира капака на клапаните капака не засмуква и изпуска въздух той просто се вентилира свързан е с дросела за да не се създава нялягане в него. Само че като минав3ат от там въздуха от байпаса овлича и капчици масло (така си мислех де) и за това прекарах парите през два сепаратора в които да кондензират но кондензираше влагата от въуздуха понеше тръбопроводите ми бяах дълги после ги изолирах подобри се ....Но така или иначе пак се върнах на оригиналналната система това което направих събира много кондензат и изка да се дренира на всеки 200км градско каране а и не се получи ефекта който търсих от цялата история.
    Аве майна - слагай запетайки и точки бре.Ужасно трудно се чете !
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •