Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Маслен сепаратор - премахване

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Маслен сепаратор - премахване

    Здравейте колеги имам питане към тези които са изолирали масления сепаратор, по точно искам да свържа байпаса на всмукателния колектор и маркуча преди дросела директно без да минават през капака на клапаните. Интересувам се ако някой го е правил как е решил вентилацията на капака на клапаните. Аз смятам да направя отделен сепаратор и да го вържа към единия вход на капака на клапаните а другия изход на капака да е запушен. от допълнителния сепаратор парите ще излизат ще минават през (някакъв филтър още не съм го измислил) и ще минават в атмосферата.
    Предполагам че няма да има проблем от това че байпаса не минава през капака на клапаните няма да се отрази на работата му на празен ход и принудителен празен ход.
    И за да предотвратя питания защо го правя отговарям за да не ми се цапа дросела и за да не влиза масло в колектора и преди дросела. Въпреки че сепаратора е отварян и чистен и маркучите и клапана са ревизирани и двигателя е в що годе добро здраве влиза масло преди и след дросела а това ме дразни, а и нямам много работа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,явно си без работа!Основната работа на споменатата от теб система на маркучи и филтри е да потдържа по-ниско налягане в двигателя.Така маслото,вместо да се промъква навън се задържа в мотора.Мого хора не отчитат тая роля на системата за картерните газове.Екологията е по-малкия проблем.Искам да ти кажа,че така , както си го замислил е твърде вероятно да започне да ти изхвърля маслото на вън.С други думи:намери си друго за човъркане!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,явно си без работа!Основната работа на споменатата от теб система на маркучи и филтри е да потдържа по-ниско налягане в двигателя.Така маслото,вместо да се промъква навън се задържа в мотора.Мого хора не отчитат тая роля на системата за картерните газове.Екологията е по-малкия проблем.Искам да ти кажа,че така , както си го замислил е твърде вероятно да започне да ти изхвърля маслото на вън.С други думи:намери си друго за човъркане!
    Колега не искам да ми изнасяш лекция за сепаратора, ако сепаратора изхвърля масло на вън значи сега го изхвърля в смукателните тръбопроводи така ли. Ако си прочел внимателно аз не искам да махна сепаратора на двигателя а да преместя вентилацията му освен това смятам да направя и допълнителен сепаратор.
    Виждал съм премахната на Бобо на QV-то но то е турбо и там се налага за да не се надува самия двигател. Там решението е едно малко филтърче на отвора на капака на клапаните.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Здравейте колеги имам питане към тези които са изолирали масления сепаратор, по точно искам да свържа байпаса на всмукателния колектор и маркуча преди дросела директно без да минават през капака на клапаните. Интересувам се ако някой го е правил как е решил вентилацията на капака на клапаните. Аз смятам да направя отделен сепаратор и да го вържа към единия вход на капака на клапаните а другия изход на капака да е запушен. от допълнителния сепаратор парите ще излизат ще минават през (някакъв филтър още не съм го измислил) и ще минават в атмосферата.
    Предполагам че няма да има проблем от това че байпаса не минава през капака на клапаните няма да се отрази на работата му на празен ход и принудителен празен ход.
    И за да предотвратя питания защо го правя отговарям за да не ми се цапа дросела и за да не влиза масло в колектора и преди дросела. Въпреки че сепаратора е отварян и чистен и маркучите и клапана са ревизирани и двигателя е в що годе добро здраве влиза масло преди и след дросела а това ме дразни, а и нямам много работа.
    Защо искаш да правиш това?
    Амо е заради картерните газове в/у филтъра, по-добре го почисти. Така повече няма да се налага да го пипаш или поне следващите няколко години.
    Навремето имах 155 и го почистих. След това намали разхода на масло, спря да цапа мъркучите и т.н. Така я карах 3 години и я продадох. След това момчето след мен я кара доста, май и сега е още с нея.

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Защо искаш да правиш това?
    Амо е заради картерните газове в/у филтъра, по-добре го почисти. Така повече няма да се налага да го пипаш или поне следващите няколко години.
    Навремето имах 155 и го почистих. След това намали разхода на масло, спря да цапа мъркучите и т.н. Така я карах 3 години и я продадох. След това момчето след мен я кара доста, май и сега е още с нея.
    Не те разбрах за кой филтър говориш при мен вентилацията е преди дросела входа на байпаса на дросела и в смукателния колектор. А ако говориш за чистене на сепаратор съм описал какво съм правил.
    И общо взето търся решени как да го направя така че газовете да не влизат в смукателните тръби. Интересувам се дали някой го е правил и какво е направил с маслените пари къде ги е закарал, дали ако ги е пуснал от колата не се получават неприятни завихрения при отворен прозорец и да има мирис в купето
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Фитъра,за който говори Додо е тоя на сепаратора.Той служи да се кондензира маслото и да не влиза в смукателния колекто,а да се стича обратно.Когато е замърсен,газовете не се очистват и замърсяват въздушния филтър и колектора.Мотора,така или иначе се надува от газовете,които преминават през сегментите.Просто се опитахме да помогнеме!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Благодаря че се опитвате но при 156 няма филтър има в капака на клапаните празно пространство което служи за кондензиране на маслото с разни лабиринти вътре а от там направо в колектора. Този сепаратор съм го отварял и чистил и снимки даже съм пуснал някъде.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Благодаря че се опитвате но при 156 няма филтър има в капака на клапаните празно пространство което служи за кондензиране на маслото с разни лабиринти вътре а от там направо в колектора. Този сепаратор съм го отварял и чистил и снимки даже съм пуснал някъде.
    Много съм зле, хем четох темата на един колега от Перник преди 3-4 години
    Точно така, сепараторът при 16 волтовия ТС е в капака на клапаните
    Ако си го изчистил и продължава да хвърля масло, замисли се за гумички, поне.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Много съм зле, хем четох темата на един колега от Перник преди 3-4 години
    Точно така, сепараторът при 16 волтовия ТС е в капака на клапаните
    Ако си го изчистил и продължава да хвърля масло, замисли се за гумички, поне.
    Хич не си зле и не се бий по чутурата.Тоя лабирин върши същата работа,като подобието на филтър при останалите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Много съм зле, хем четох темата на един колега от Перник преди 3-4 години
    Точно така, сепараторът при 16 волтовия ТС е в капака на клапаните
    Ако си го изчистил и продължава да хвърля масло, замисли се за гумички, поне.
    Мотора няма проблем с гумички или сегменти, но пък е сгъстен малко за това съм тръгнал към сепаратора.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ...но пък е сгъстен малко за това съм тръгнал към сепаратора.
    Брей... че колко повече от 10.3?
    Да не е продухал уплътнителните сегменти не беше ли ги сменял? Да не би да са менте? Мерил ли си компресията скоро?? Ако е чистен сепаратора не би трябвало да има никакво масло... моят байпас си е така сух и чист.
    Last edited by fade; 16-01-2009 at 17:33.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Брей... че колко повече от 10.3?
    Да не е продухал уплътнителните сегменти не беше ли ги сменял? Да не би да са менте? Мерил ли си компресията скоро?? Ако е чистен сепаратора не би трябвало да има никакво масло... моят байпас си е така сух и чист.
    И аз за това се замислих, ама нека колегата да каже какви ъпгрейди е правил

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И аз за това се замислих, ама нека колегата да каже какви ъпгрейди е правил
    Нямам проблем с компресия или вървене, но не съм я мерил скоро и не мисля че проблема е сегменти. Свалил съм главата с 0,3мм но си мисля че преди да я купя е прегрявана и не знам дали не са я сваляли и ако са я сваляли с колко иначе нищо особено не съм правил а в темата за гараж на 156 от форума съм описал какво е.
    Ще ви кажа защо си мисля че е от сепаратора, по нова година ходих на гости и се прибирах бях стигнал почти до Бургас когато се сгонихме доста сериозно с едно БМВ 320 направи ми впечатление че като го изпреварвах на 4 с високи обороти някъде между 5000 до към 6500 на фаровете на изоставащото БМВ се виждаше че колата ми пуши нещо и то доста но след това спря и остана чисто до като свърши 4-та и попуши съвсем леко като вкарах 5 на 200, БМВ-то се мъчи още малко но взе да изостава по нагорнището аз вдигнах някъде до 210 и пак нямаше дим който да се вижда на фаровете му.
    Иначе колата е със сегменти Гьотце на около12к км след смяната.
    А когато сваля маркуча преди дросела винаги има мазна следа сякаш от там влиза масло през байпаса на дросела.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Е то с над 200 не знам колко трябва да пуши, че да се вижда в огледалото при положение че колата лети със 60метра в секунда

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    от 160до 18о се виждаше но това е на тъмно когато те осветяват с фарове 'отзад" и после спря.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •