Здравейте колеги имам питане към тези които са изолирали масления сепаратор, по точно искам да свържа байпаса на всмукателния колектор и маркуча преди дросела директно без да минават през капака на клапаните. Интересувам се ако някой го е правил как е решил вентилацията на капака на клапаните. Аз смятам да направя отделен сепаратор и да го вържа към единия вход на капака на клапаните а другия изход на капака да е запушен. от допълнителния сепаратор парите ще излизат ще минават през (някакъв филтър още не съм го измислил) и ще минават в атмосферата.
Предполагам че няма да има проблем от това че байпаса не минава през капака на клапаните няма да се отрази на работата му на празен ход и принудителен празен ход.
И за да предотвратя питания защо го правя отговарям за да не ми се цапа дросела и за да не влиза масло в колектора и преди дросела. Въпреки че сепаратора е отварян и чистен и маркучите и клапана са ревизирани и двигателя е в що годе добро здраве влиза масло преди и след дросела а това ме дразни, а и нямам много работа.