Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблеми с маслото и избор на ново

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    6

    Red face Проблеми с маслото и избор на ново

    Здравейте Колеги,
    Първо за много години, живи, здрави и много безаварийни километри

    Сега Колата 147 2.0TS '03 82000km

    Като я взех, моя приятел със сервиз ме агитира за 5W40 Castrol (знам си аз още от фордчето, че това е пълно с ментата ама...) на 6000км светна лампата на един по рязък завой и направо го махнах и сложих миналото лято (2011) Selenia Racing 10W60, на около 6000км го проверих въобще не го беше пипнала поуспокоих се, че всичко е ОК

    Началото на тази година ми се наложи да пътувам и се оказа, че съм навъртял 12000км (голям каране е паднало края на миналата) като тези километри са предимно извънградско а и да кажа не я пържа колата - съвсем спокоен шофьор съм. Поглеждам маслото .. под минимума Веднага в първия работен ден (точно преди да тръгна минах и взех литър и долях.. сега колата е на минимума, но съм извън града и смятам още около 300км да я закарам така до Бургас.

    Въпросчета според вас:
    Колата е изгорила маслото заради студа или защото му идва време за смяна или някакъв друг проблем с мотора - течове не виждам. Някъде из многото теми за масло имаше мнение, че към края на пробега започва да гори - това истина ли е?!

    Редовния въпрос - Какво масло да сложа:
    1. Star 5W40
    2. 20k
    3. Racing

    По принцип в момента не съм в цветущо финансово състояние, но все пак не искам да си чупя колата
    Alfa Romeo 147 2.0 TS

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Алфа, която да не харчи почти няма. Ако не е бензин, е масло

    Твоята за 12хил км. е изхарчила малко, така че няма какво да го мислиш толкова Нова ли е купена или нов внос? Имаш ли някакви данни за двигателя и неговото състояние.

    Относно избора ти на масло от изброените.
    Първи избор номер 3
    Втори избор 2
    Трети избор 3
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Да ти светне лампата в завой говори за ниско ниво на маслото и няма нищо общо със самото масло. Това първо, а второто е, че на туинспарк маслото се гледа и долива

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Алфа, която да не харчи почти няма. Ако не е бензин, е масло

    Твоята за 12хил км. е изхарчила малко, така че няма какво да го мислиш толкова Нова ли е купена или нов внос? Имаш ли някакви данни за двигателя и неговото състояние.

    Относно избора ти на масло от изброените.
    Първи избор номер 3
    Втори избор 2
    Трети избор 3
    Благодаря колега това наистина е успокояващо, колата е купувана от БГ - втори собственик съм и километрите са тези, затова и се стреснах да не се е счупило нещо

    Предвид финансовото положение, може би ще мина на 20к въпреки, че тя разликата е 50лв за 5л. пак ще го помисля.

    Да ти светне лампата в завой говори за ниско ниво на маслото и няма нищо общо със самото масло. Това първо, а второто е, че на туинспарк маслото се гледа и долива
    Лампата светна, защото нямаше достатъчно масло беше изчезнало в нищото Това го дължа на кофти Castrol
    Иначе Да определено грешката си е моя, трябваше да проверявам по-често, просто съм доста разсеян, а и бързо ги навъртях последните след тази смяна ще я следя на всеки 1000км.

    Според мен си е за смяна, въпреки че някои кават че Racing може да се кара повече, няма смисъл да доливам още и след 3-4к км пак да сменям.

    Още веднъж Благодарско.

    Ще пиша какво съм сложил
    Last edited by 2GOOD; 04-01-2013 at 22:27.
    Alfa Romeo 147 2.0 TS

  5. #5
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Реисинга макс.7К Км.,20К от години не слагам,Кастрола аз лично имам добри впечатления от него,за справка раздела платени обяви.За лятно време 2 смени карам със YACCO VX300 15W-50,във 40 градусовите жеги държи много добро налягане,което според мен особенно за 16V TS e от голямо значение.,Аgip 5W40 колата ми със него зимата особенно на студен старт най-тихичко работеше ако мога така да се изразя,Аgip 10W60 от моя опит по добро от реисинга на селенията.Това е горе долу от моя опит със маслата може и да пропускам нещо,и да почертая не ангажирам никои със моето мнение това е всичко на база опит със изброените масла,но искам и да кажа и нещо друго както човек със човек не си приличат така и кола със кола не си приличат.
    Last edited by BillyBoy`; 05-01-2013 at 10:33.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Реисинга макс.7К Км.,20К от години не слагам,Кастрола аз лично имам добри впечатления от него,за справка раздела платени обяви.За лятно време 2 смени карам със YACCO VX300 15W-50,във 40 градусовите жеги държи много добро налягане,което според мен особенно за 16V TS e от голямо значение.,Аgip 5W40 колата ми със него зимата особенно на студен старт най-тихичко работеше ако мога така да се изразя,Аgip 10W60 от моя опит по добро от реисинга на селенията.Това е горе долу от моя опит със маслата може и да пропускам нещо,и да почертая не ангажирам никои със моето мнение това е всичко на база опит със изброените масла,но искам и да кажа и нещо друго както човек със човек не си приличат така и кола със кола не си приличат.
    подкрепям селенията да се прескочи като вариянт, ако ще е италиянско по добре Agip
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    6

    Default

    Здравейте,
    Първо да благодаря отново за мнинията Така предвид, че досега 20k не бях слагал - реших да опитам, засега нещата са си супер. Ще ъпдейтвам темата(поста) с данни и впечатления при проверка на маслото на всеки 1000км.

    Поздрави
    Alfa Romeo 147 2.0 TS

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •