Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с хидравликата

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    11

    Default Проблем с хидравликата

    Днес както си карах и на Руски паметник волана ми стана твърд (като на лада), предположих че е от хидравличната течност - естествено се оказа, че е точно така! След което се дотътрих до бензиностанцията до Пирогов (Петрол), там питах за хидравлична, имаха, предложиха ми два варианта единия бе на самите петрол, а другия бил на Castrol. Разгледах този на Петрол - всичко си му е ок, има си воланче, червена е като моята, ама викам да даде от Castrol-a, все пак повече доверие ми вдъхва, пък е само 3лв отгоре (13лв и ст).Даде ми я и отивам да я сипвам (обърнах внимание само, че е червена като моята). Волана се отпусна и колата се караше почти нормално, но нещо ме осъмни и колометър по-късно тръгнах да чета тубичката с течсност, оказа се че ония кретен ми е дал трансмисионно масло, а аз щото съм още по-голям кретен без да го огледам сипах
    Въпроса ми е какво да правя сега? Като цяло се оказа, че маслото си изтича - паркирах и видях, че на земята има големи капки направо си тече масло, особено като въртя. Ясно, че е за сервиз, но до колко е сериозно положението със збърканото масло?
    Last edited by mlazarov; 09-01-2009 at 09:49.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by mlazarov View Post
    Днес както си карах и на Руски паметник волана ми стана твърд (като на лада), предположих че е от хидравличната течност - естествено се оказа, че е точно така! След което се дотътрих до бензиностанцията до Пирогов (Петрол), там питах за хидравлична, имаха, предложиха ми два варианта единия бе на самите петрол, а другия бил на Castrol. Разгледах този на Петрол - всичко си му е ок, има си воланче, червена е като моята, ама викам да даде от Castrol-a, все пак повече доверие ми вдъхва, пък е само 3лв отгоре (13лв и ст).Даде ми я и отивам да я сипвам (обърнах внимание само, че е червена като моята). Волана се отпусна и колата се караше почти нормално, но нещо ме осъмни и колометър по-късно тръгнах да чета тубичката с течсност, оказа се че ония кретен ми е дал трансмисионно масло, а аз щото съм още по-голям кретен без да го огледам сипах
    Въпроса ми е какво да правя сега? Като цяло се оказа, че маслото си изтича - паркирах и видях, че на земята има големи капки направо си тече масло, особено като въртя. Ясно, че е за сервиз, но до колко е сериозно положението със збърканото масло?
    Принципно на хидравликата и се сипва масло за автоматични скорости ATF (automatic transmission fluid), така че ако ти е дал такова (а според мен няма какво друго да ти е дал) нямаш проблем. По скоро проблема ти е в теча.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Принципно на хидравликата и се сипва масло за автоматични скорости ATF (automatic transmission fluid), така че ако ти е дал такова (а според мен няма какво друго да ти е дал) нямаш проблем. По скоро проблема ти е в теча.

    Точно това ми е дал.
    Сега ми възниква друг въпрос - мога ли да закарам на собствен ход колата до сервиз, докато почти или изобщо няма масло?

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by mlazarov View Post

    Точно това ми е дал.
    Сега ми възниква друг въпрос - мога ли да закарам на собствен ход колата до сервиз, докато почти или изобщо няма масло?
    Според мен е излишен риск. Купи си още една тубичка от същото масло, налей и я закарай до сервиза. Ако се налага доливай по пътя. По-удачно е да платиш за туба масло от колкото за нова хидравлична помпа.

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    има някъде пробив. колега опитай да видиш с една лампа маркучите. в ляво под абс-то ина една връзка на връщащата течност която при мен се беше вадила.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    Лошо е, ако ти тече повече, когато работи, а и скоростта на изтичане. Това значи, че теча ти е след помпата към рейката Сервиз му е майката. По-добрия вариянт е теч на слива, и сам можеш да смениш маркуча с друг такъв маслоустойчив и 2 нови скоби - ремонт за 10 лв...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    6

    Unhappy

    Здравеите колеги! Знаете ли от каде мога да намеря хидравлична помпа (2-ра ръка)за алфа 156 1.8Т.S.99г.че моята здаде багажа

  8. #8
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    опитай при ники николов. телефона му е наой отгоре в продава.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    има някъде пробив. колега опитай да видиш с една лампа маркучите. в ляво под абс-то ина една връзка на връщащата течност която при мен се беше вадила.
    Късно видях поста ти, но всъщност се оказа точно такъв проблема! В ляво, до въздушния филтър, точно под акумулатора има три меки връзки намушени на твърди връзки. Най-лявата (най-близката до калника) се бе измушила. Там връзките се закрепят с една от възможно най-смотаните връзки, от тези гадните щипващи се скоби, а там където се намира връзката няма как да се вкара инструмент - свалих филтъра и акумулатора и едвам бръкнах там. В крайна сметка сложих една обикновена скоба с резба и всичко заспа!
    Last edited by mlazarov; 12-01-2009 at 15:50.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •