Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Свещи Бош

  1. #16

    Default

    аз за моята взимах 2-ва бр подгревни Бош 45 лв. 1 бр корем ме заболя 90 кинта за двете
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  2. #17
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Колега преди 3-4 месеца си сложих Бош за 60 лева и имах проблеми, за да не се повтаря сега си дадох 250 лв за Денсо и ме е мирна главата.
    Преди мислех да мина тънко ама то излезе по дебело.
    Моя съвет е дай сега 250, за да не даваш сега 60 после още незнам колко.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    62

    Default Здравейте

    Преди 8 месеца сисмених свещите и сложих Bosch. Оказа се голяма грешка. Големите свещи изобщо не работеха добре. Смених ги и сложих Denso. Сега двигателя работи много добре. Само дето оставих малките да са Bosch, но и тях скоро ще ги сменя.

  4. #19
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Явно има изпатили от Бош .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,слушам ви и ми става тъжно.Свещите за нашите хубавици са Лоджи.Струват 12-18 евро.Зависи от къде ги купуваш.Гарантирано са автентични от Чанакас-Серрес(срещу пожарната в посока центъра) и агротехники-Панаьотис,Нео Скопос.(На околовръстния на Серрес по посока Драма в дясно) и на кръстовището за Агио Пневма(Свети Дух) и околовръстното за Драма.Или влезти във форума на Алфа ГР.Колегите там са за пример.Не знам,какво да ви кажа повече.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колеги,слушам ви и ми става тъжно.Свещите за нашите хубавици са Лоджи.Струват 12-18 евро.Зависи от къде ги купуваш.Гарантирано са автентични от Чанакас-Серрес(срещу пожарната в посока центъра) и агротехники-Панаьотис,Нео Скопос.(На околовръстния на Серрес по посока Драма в дясно) и на кръстовището за Агио Пневма(Свети Дух) и околовръстното за Драма.Или влезти във форума на Алфа ГР.Колегите там са за пример.Не знам,какво да ви кажа повече.
    Колега, можеш да врътнеш бизнес с Голдън Лодж-ките, в България отдавна ги няма, пък боксерите най-убу с тях вървят...

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Posts
    38

    Default

    исках да питам като сложа све6тите бош ако неработат добре как 6те го разбера какви са сиптомите
    Alfa Romeo 146 1.4 T.S

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    то се разбира след няколко хиляди километра. пали по-трудно, ако имаш газ -пука, гори повече ......

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...32&postcount=9

  9. #24

    Default

    Моята Алфа 1.6 боксер 146 като я взех беше със свещи бош.Но по-свещите на 2 пъти като ги свалях имаше въглеродни отлагания ( 2ри картинка от горния сайт).Колата гори доста и се натрупват отлагания като сажди по главите.Също има момент на колебание между 3 и 4 хил. оборота.Възможно ли е свещите да не възпламеняват добре и оттам по-голям разход и колебания при ускорение, също и като загрее леко заглъхване на мотора на празен ход (работи на 3 цилиндъра от време на време) ?

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не се чуди а направо сменяй, даже и кабелите.

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Unhappy

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, можеш да врътнеш бизнес с Голдън Лодж-ките, в България отдавна ги няма, пък боксерите най-убу с тях вървят...
    Почвам да се замислям!Проблема е , че не ставам за търговец.Ще прецакам и най-добрата далавера.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27

    Default ..

    Здравейте,аз съм с алфа от 1 месец,но за съжаление си имам проблеми още със закупуването й. Седи в сервиз 3 седмици през ден и все сменят кабели свещи ,за което ми взеха първо 400лв ,след това тези свещи ми изгорили бобината на трети цилиндър след 2 дена и там 250лв с работа(направо си ме заклаха) ,но взе ,че ми се оправи. Вървя една седмица супер и вчера тръгвам за Банско за 8 Декември ,и преди Перник давам газ да изпреваря и гледам зад мен адския дим..Веднага ми стана ясно ,че пак свещи или бобина Едвам намерих майстор там,който не беше никакъв майстор де,но се опитваше със зъби и нокти да помогне,и след 4-5 часа мотане сменяне на всякакви свещи ,взе че ми сложи втора ръка някакви и колата тръгна. Тръгна за първите 3-4 километра де,но поне успях да се добера до СОфия. Съвсем случайно попаднах на диагностика и веднага влезнах (това в 7 часа вечерта). Мъжът ми я закачи и веднага излезнаха следните проблеми : Датчик за обороти няма сигнал,Ламбда-регулиране извън диапазона макс.,Датчик за темперарурата на двигателя.; В крайна сметка всъщност ми каза ,че свещите ми правят проблем и горят бобините,защото се очаква още една изгоряла
    Сега като влезнах и тук да по прочета малко инфо, видях ,че всъщност май трябва да си купя "Денсо" свещи,но след като ме изръсиха 310лв за "Шампион" и ми се вижда малко 250лв за по-добри свещи. Дано наистина е така ,че аман ,не мога да и се нарадвам още ,а гледам всичко да и е наред иначе се дразня ,като нещо не ми е наред. Лошото е ,че ми взе всичките пари и сега тръгвам по магазините да събирам инфо,докато не събера някой лев,колата остава пред блока Приятен ден колеги!
    Last edited by Highvoltage; 09-12-2008 at 11:47.

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тия майстори при които ходиш май те взимат за мезе. чак пък толкова ментеливи свещи да са ти набутали....

  14. #29
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, можеш да врътнеш бизнес с Голдън Лодж-ките, в България отдавна ги няма, пък боксерите най-убу с тях вървят...
    И 164 8V T.S. му е най комфортно с тях . Иначе с BOSCH четири полюсни (точно модела не помня) карах 2 години на ГАЗ и никакъв проблем. Но на 16V там вече е друга работа , както каза един път колегата spe4elist : Бачкам в BOSCH ама карам с NGK
    Ta mordohy ako решиш да ставаш търговец все пак ще се намеи кой да купува
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #30
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    И аз реших да мина по-тънко с Бош, защото след кабели за 200 лв ми идваха в повече Дензото. Съжалявам за което. Горе-долу работят, но 2 от малките свещи се СЧУПИХА при сваляне от средата на резбата и ги смених с старите. И освен това ми изгориха 1 бубина, така че от свещи Бош беееегай...
    За сега колата работи добре, но още малко и си взимам Дензо.
    ПС: Виж си колега и бубините! Огледай ги хубаво за пукнатини по корпуса. Колата ми забиваше муцуна до 2 000 об, заради спукана бубина.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •