Results 1 to 11 of 11

Thread: Счупено челно стъкло

  1. #1
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default Счупено челно стъкло

    Здравейте колеги,
    Преди няколко дни някой долен селски бек е хвърлил камък по челното ми стикло и го е спукал.
    Въпроса ми към вас е дали да си търся от някоя морга понеже си е оригинално или да ходя в Кобра или Мустанг. Питам защото се поразрових в нета и тия от Кобра ги хранят навсякъде по форумите. Всички се оплакват, че я стъклата са криви, я уплитненията има проблем и започва да се чува шум при висока скорост, я колата е била напълнена със стъкла и не са пожелали да я почистят и куп други истории. Кажете моля ви ако имате опит с подобни манипулации какво да направя?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Здравейте колеги,
    Преди няколко дни някой долен селски бек е хвърлил камък по челното ми стикло и го е спукал.
    Въпроса ми към вас е дали да си търся от някоя морга понеже си е оригинално или да ходя в Кобра или Мустанг. Питам защото се поразрових в нета и тия от Кобра ги хранят навсякъде по форумите. Всички се оплакват, че я стъклата са криви, я уплитненията има проблем и започва да се чува шум при висока скорост, я колата е била напълнена със стъкла и не са пожелали да я почистят и куп други истории. Кажете моля ви ако имате опит с подобни манипулации какво да направя?
    Два пъти съм сменял стъкло в Кобра, доволен съм. Стъклата са си ок, няма проблеми след монтажа. Единствено втория път на Алфата ми надраха с отверка колонките отвътре между прозореца и вратата. Та това ми е оплакването. Самите стъкла са си ок.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Два пъти съм сменял стъкло в Кобра, доволен съм. Стъклата са си ок, няма проблеми след монтажа. Единствено втория път на Алфата ми надраха с отверка колонките отвътре между прозореца и вратата. Та това ми е оплакването. Самите стъкла са си ок.
    А в кой сервиз си ходил?
    Имам и едно друго питане. Като ти сменят стъклото могат ли да преместят лепенките (за гражданска отговорност и технически преглед) на новото стъкло?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    А в кой сервиз си ходил?
    Имам и едно друго питане. Като ти сменят стъклото могат ли да преместят лепенките (за гражданска отговорност и технически преглед) на новото стъкло?
    Могат
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Могат
    Камък ми падна от сърцето Благодаря!!!
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Местят ги, само прегледа не може да не се прецака малко, но не е проблем. Първия път ходих на Кобрата при кино Арена Запад, там ми взеха 5лв за прехвърлянето педалите. Вторият път ходих на ул.Бесарабия, някъде към Герена беше, там не ми взеха пари за прехвърлянето, но беше 1 година по-късно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Така... Кобра до кино Арена- китайско стъкло, тонирано, с ивица, преместване на стикерите и т. н. Всичко за 140- 150 лева. Стъклото не е идеално, ма за толкова пари толкоз. НО- отново важи принципа никога, ама НИКОГА да не си оставяте колата без надзор. За боклука в колата е ясно. Че не бяха наместили хромираните лайстнички по стъклото както и да е. Обаче да си спестят от тъпия силикон и да ми оставят фуга около 15- 20 см. дълга, да ми духа и влиза вода оттам, не бях очаквал. Те така. И как пак да ида там, примерно?!

    P. S. М/у другото съм виждал същата марка стъкло като моето, сложено на 156 и си ляга много точно на колата. Ако пък имаш пари за даване, търси PILKINGTON. СИМ ПЕТ СИМ е фирмата, дето ги внася. И не съм сигурен, ама първо вграждане май са пак такива за 156. Като работа не ги знам обаче как са там.
    Last edited by didod; 10-10-2008 at 16:43. Reason: more info.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    DerMeister
    гледам голям капацитет си станал
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    DerMeister
    гледам голям капацитет си станал
    Епа то не беха дървета да ми падат върху колите, сами да се пукат стъкла, ебимузаеби...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Камък ми падна от сърцето Благодаря!!!
    На прегледа ти дават един талон, който е някакъв си екземпляр, химизирана хартия, е той май за подобни случаи, ако ти се прецака лепенката за прегледа
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Стъклото ми е сменено вече в сервиза на Mustang който се намира на Г. М. Димитров. За сега впечатленията ми са добри, цената също не е никак лоша според мен. 150 лв. за стъклото с монтажа и 10 лв. за да ми преместят лепенките /технически преглед, гражданска отговорност/. Благодаря за мненията и препоръките на всички колеги които се включиха по темата.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •