Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: защо гърми?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Правец
    Posts
    9

    Default защо гърми?

    колеги имам алфа 145 1.4 16в ТС Джуниър изпълнението и като я запаля и е студена като дам малко повече гас като тръгвам гърми нещо по мотора мисля че всмукателните тръби като зкагрее спира и работи перфектно !някой ако има идея какво да направя да каже щото ме е страх да не счупи нещо !!!благодаря !!!
    145-цата кьрти !!!

  2. #2
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    а газ, метан да има колицата ???
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  3. #3

    Default

    отиди на диагностика там ще ти кажат какво и е
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Пробваи да смениш свещите
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Здравей колега. Аз имах същите проблеми.. ЕТО я темата. Аз така и не съм убеден за себеси от какво се получава така.. Тогава всички ми казваха дебитомер, та дебитомер.. Аз не вярвах, а и скъпо.. По едно време проблемите ми изчезнаха напълно след като смених бензина от OMV 95 на Еко 95.. и така беше до време... после пак същото и то с бензина от Еко-то.. Наскоро смених дебитомер с нов БОШ. И проблема пак изчезна... ноо.. една сутрин пак ми гръмна веднъж.. Но определено с новия дебитомер проблема силно се повлия и почти изчезна. Може и кабелите и свещите да имат общо.. Незнам.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  6. #6
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Дали не е от запушени дюзи?
    П.С. Аз имам същият проблем...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  7. #7
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Моята сутрин не вдига оборотите,пали от тртия път и то със гас,и на всичкото отгоре пуши черно като дизел.Сменял съм дебитомер-след това пробвах с други,но проблема си остана,а и гърми в смукатела.Доста други варианти съм пробвал но ми е дълго да ги обяснявам.Ясно е че колата работи богато на смес,но като тръгнеш и всякаш не и стига бензина и направо неможеш да тръгнеш(това е сутрин).
    На 26 този месец съм на специалист в тази област и ще видя какво ще стане.Ако не стане нищо ще пробвам и със смяна на чип-тунинга.
    Алфа-та ми е 1.6тс 2000г.(немога да свикна с това че ми зчезна от подписа).

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    ВСМУКАТЕЛЕН КЛАПАН или КЛАПАНИ.Това означава и автомати.ЗА свещите не казвам нищо.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Моята сутрин не вдига оборотите,пали от тртия път и то със гас,и на всичкото отгоре пуши черно като дизел.Сменял съм дебитомер-след това пробвах с други,но проблема си остана,а и гърми в смукатела.Доста други варианти съм пробвал но ми е дълго да ги обяснявам.Ясно е че колата работи богато на смес,но като тръгнеш и всякаш не и стига бензина и направо неможеш да тръгнеш(това е сутрин).
    На 26 този месец съм на специалист в тази област и ще видя какво ще стане.Ако не стане нищо ще пробвам и със смяна на чип-тунинга.
    Алфа-та ми е 1.6тс 2000г.(немога да свикна с това че ми зчезна от подписа).
    Възможно е и да не е зацепена правилно.

    пс: а подписа можеш да си го сложиш пак, само влез в профила и си го редактирай
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Възможно е и да не е зацепена правилно.

    пс: а подписа можеш да си го сложиш пак, само влез в профила и си го редактирай
    И със зацепване съм пробвал.Значи сложиха ми чип и колата вървя добре една две седмици и тогава се появи този проблем.Колата е с газов инжекцион и изсключвам доста неща като повредени.Проблема е по бензина,но още немога да го открия.

  11. #11
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ВСМУКАТЕЛЕН КЛАПАН или КЛАПАНИ.

    Няма да прекъсва само студена.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Варна
    Posts
    5

    Default Гърми на бензин !

    Хайде пишете и мен в отбора на "артилеристите", гърмим на ниски обороти но само на бензин. Колата е алфа 146 1.4 16в ТС Джуниър със заводско газово, на газ върви като изтребител но мина ли на бензин става проблем. Паля нормално на бензин, няма вариации на оборотите но подам ли газ гърми понякога здраво а и не върви добре. Както се изрази един колега все едно тегля още една кола. Искам да уточня че проблема се появи след около 20 км след като я купих и в крайна сметка ми изгоря бобината на 1 цилиндър. Оказа се че тъпанарите са мили двигателя с пароструйка и свещите си бяха порядъчно пълни с вода.Почистих, смених свещи но проблема остана. Сега се чудя дали имам скапан дебитомер, задръстени инжектори или и двете.
    Last edited by NATAN; 27-09-2008 at 08:24.

  13. #13

    Default

    И при мен е същия случай просто изчаквам да загрее колата над 70 градуса и оборотите да паднат под 1000 до тогава не я натискам над 3500 оборота или както е написал

    neO
    "довери ми се... простои чакай оборотите да паднат под 1000 и после първите 5 км по леко без рязка газ и ще забравиш за това

    обяснение - абе просто го направи"
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  14. #14

    Default

    Братлета,а някой пробвал ли е да махне катализатора?
    Чета вече втра тема за този проблем,понеже и моята 145-ца ги прави тия магарии.Оказва се обаче че за един и същ проблем,след ходене на диагностика на много от колегите от форума,показва различни рашения.На един ламбда сонда,на друг дебитомер,на трети нищо,четвърти пък твърди че от смяната на бензина има подобрение...
    Та затова питам,дали някой не е пробвал да махне катализатора,и дали не би имало подобрение от това!?!
    145 1.6 TS 120hp
    Всички коли свършват в"НАДИН"-*ALFA ROMEO* където си поиска.......

  15. #15

    Default

    Колеги ето ви един пост от Форума на Ланча!
    Имаше много теми и запитвания за сутрешното припукване във вмукателните тръби на капа 2,0 20 клапана и моята така правеше,като вдигне малко температурата и се пооправи,какво ли не сменях и на какъв ли майстор не я карах и на какъв ли не компютър я закачах и в крайна сметка се оказа компютъра за управлението на мотора,смених го с друг от друга капа и готово,колата заработи като нова,ако има някой с такъв проблем да пробва - успех
    Last edited by pipol; 23-10-2008 at 14:56.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •