Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 651

Thread: Дебитомери

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    след като си смених дебитомера с нов,абсолютно същия на бош и каталожния номер отговаря и номера на сензора също,а именно-на дебитомера0280218019 и на сензораFOOC 2G2 030,сега ми прекъсва между 2000 и 3000 оборота и адски много пуши.Та въпроса ми е възможно ли е да има грешка в компа и да трябва да се трие,или вече нещата опират до друго,преди не съм имал проблеми с прекъсване и пушене.много ще се радвам ако някои може да ме ориентира какво да правя
    п.с. с нов въздушен филтър съм
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    след като си смених дебитомера с нов,абсолютно същия на бош и каталожния номер отговаря и номера на сензора също,а именно-на дебитомера0280218019 и на сензораFOOC 2G2 030,сега ми прекъсва между 2000 и 3000 оборота и адски много пуши.Та въпроса ми е възможно ли е да има грешка в компа и да трябва да се трие,или вече нещата опират до друго,преди не съм имал проблеми с прекъсване и пушене.много ще се радвам ако някои може да ме ориентира какво да правя
    п.с. с нов въздушен филтър съм
    Мога да помогна само със съвет:
    1. 90% от съфорумниците ще ти кажат- диагностика !!!
    2.Тук се влиза много по-рядко .
    3.Пусни си питането като отделна тема - така шанса за помощ е по-голям
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Exclamation

    Колеги, намерих един търговец от Италия, предлагащ следните дебитомери в Ebay :

    http://cgi.ebay.at/Debimetro-Debimet...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.at/ALFA-147-156-166-...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.at/Debimetro-Debimet...742.m153.l1262

    http://cgi.ebay.at/Debimetro-Debimet...742.m153.l1262

    http://cgi.ebay.at/ALFA-145-146-156-...742.m153.l1262

    Писахме си със човека, той каза, че праща и до БГ пощенските разходи са : 8 евро!!! А за всеки 2-ри закупен артикул към първия, +2 евро!!!

    Ето вижте тук , предлагат се и други артикули освен гореизброените дебитомери

    http://stores.ebay.at/RAVI-Ricambi-s...QQftidZ2QQtZkm

    Мисля, че тези неща биха могли да са от полза на всички ни...

    п.п.Без рекламни пристрастия от моя страна
    Ако имате въпроси относно регистрация в Ebay, ще ви помогна!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  4. #4

    Default

    Взимал съм от тоя, макар и не дебитомери, праща бързо и е точен.....но питай го изришно дебитомерите да не са само сензорите, ако не са, значи са бошовски.....или поне шанса да са такива е доста голям....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    По повод на едно скорошно запитване, направих проверка и установих, че Bosch 0 281 002 309 използва друг датчик, а именно F 00C 2G2 044, което го вади от горния списък
    Следя темата за дебитомерите, че моя не е сменян. Няма да предприемам нищо преди диагностика.
    Прочетох 35 пост и се отказах да го сменям с този за 132 лв., а 480 лв са ми много за експерименти.
    Твоя дебитомер по каталог какъв е трябвало да бъде и как е след смяната с този ефтиния?
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Следя темата за дебитомерите, че моя не е сменян. Няма да предприемам нищо преди диагностика.
    Прочетох 35 пост и се отказах да го сменям с този за 132 лв., а 480 лв са ми много за експерименти.
    Твоя дебитомер по каталог какъв е трябвало да бъде и как е след смяната с този ефтиния?
    На колата от подписа ти излизат и ...019 и ...309.
    Ха сега, ако си напишеш номера на мотора - ще ти кажа с точност!

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Е ако на кола с дебитормер 309 сложим 019, какъв ще е проблема след като я дават и с 2-та модела/?? Демек 309 и 019 не са ли взаимнозаменяеми?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Е ако на кола с дебитормер 309 сложим 019, какъв ще е проблема след като я дават и с 2-та модела/?? Демек 309 и 019 не са ли взаимнозаменяеми?
    Не бре, в годините има разлика, също и в серийния номер на мотора.
    НЕ са заменяеми.
    Колкото до пробата - скъпички експерименти на кой му се правят. Факт е, че двата де...мера имат различни датчици вътре.

  9. #9
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    На колата от подписа ти излизат и ...019 и ...309.
    Ха сега, ако си напишеш номера на мотора - ще ти кажа с точност!
    Номера на мотора така и не го видях като регистрирах колата, но по итал. талон е WAG 02675465
    А това е снимка на настоящия дебитомер които е ......309
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 24052008026.jpg  
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Номера на мотора така и не го видях като регистрирах колата, но по итал. талон е WAG 02675465
    А това е снимка на настоящия дебитомер които е ......309
    Като си регистрирал колата, голям талон имаш ли?
    Там, в него, точка "Р.5" ти е номера на двигателя.
    Като си търсиш консумативи, от време на време, търговците ще те питат за него.

    Цената на ...309 падна от 650 на 480 лв.
    В момента това е актуалната му цена с ДДС.
    Успех

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Моля, автора или някой модератор да коригира първия пост, че за малко да се подведа !

    Bosch 0 281 002 309
    и
    Bosch 0 280 218 019

    ползват различни сензори !

    Писано е в темата, но ако някой разчита само на 1ия пост ще бъде подведен !

  12. #12

    Default

    Относно последния пост - снощи експериментирах точно с този дебитомер - оригинално беше на 156, 1.8, 2001 година, ЦФ3 мотора.....вървеше повече от прилично, да 3к км ми даде повече от приличен разход.....
    Снощи го махам и слагам дебитомера с който взех 2.5 двигателя - същия сензор който ползва и двойката двигател - (HFM) F00C2G2030.....а оригинално ЦФ3 беше с сензора на снимката.....само ги смених.....
    Ми смело мога да заявя че вървеше без никакви ядове, може би с една идея по добре се наемаше(макар че за това може и да си въобразявам, но със сигурност студения старт беше със сигурност по добър от уж оригиналния......Алфадиага даде сходни отчитания както на празен ход, така и при ръчка на трета до 6500 - 6600обм......тествах и двата сензора......
    Не искам да насаждам изводите който си направих, просто казвам какво съм направил, кой както иска да си го обяснява и тълкува......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2725.jpg   IMG_2726.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Относно последния пост - снощи експериментирах точно с този дебитомер - оригинално беше на 156, 1.8, 2001 година, ЦФ3 мотора.....вървеше повече от прилично, да 3к км ми даде повече от приличен разход.....
    Снощи го махам и слагам дебитомера с който взех 2.5 двигателя - същия сензор който ползва и двойката двигател - (HFM) F00C2G2030.....а оригинално ЦФ3 беше с сензора на снимката.....само ги смених.....
    Ми смело мога да заявя че вървеше без никакви ядове, може би с една идея по добре се наемаше(макар че за това може и да си въобразявам, но със сигурност студения старт беше със сигурност по добър от уж оригиналния......Алфадиага даде сходни отчитания както на празен ход, така и при ръчка на трета до 6500 - 6600обм......тествах и двата сензора......
    Не искам да насаждам изводите който си направих, просто казвам какво съм направил, кой както иска да си го обяснява и тълкува......
    Компютъра не се ли обърква от различния сензор? Да не работи в сервизен режим?А нещо за разхода на гориво можеш ли да ни кажеш или още не си я засичал.Нали се сещаш че за нас ,българите , това също е важно.
    Last edited by krasy k; 17-02-2009 at 18:05.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Компютъра не се ли обърква от различния сензор? Да не работи в сервизен режим?А нещо за разхода на гориво можеш ли да ни кажеш или още не си я засичал.Нали се сещаш че за нас ,българите , това също е важно.
    Е, чак толкоз не съм се задълбочавал, имах някакво впечатление от трите иляди километра с тая кола, смених и сензора с този като моя и по скромното ми мнение вървеше една идея по добре, ръчнах я само до съседно Богомилово че натам има една две прави на която да я изцедя на трета, пуснал съм една програма да ми записва какво става на десктопа за да мога да прекарам дебитомера и волтажа му през различните режими и после сравнявах на спокойствие.....екуто не е записвало грешки, ся разход нямаше как да засека.....бачкаше си арно, все едно си е с нормалния сензор.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Някой да има идея дали дебитомер с номер 0280217111
    може да се заменя с някой и дали цената му е паднала?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •