Results 1 to 13 of 13

Thread: Надежден сервиз

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Montana, Bulgaria
    Posts
    7

    Default Надежден сервиз

    Къде в района на Монтана или Враца мога да намеря надежден сервиз за диагностика на 156 - 2.0? Вече съм се отчаял

  2. #2
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Колега положението е трагично. Аз съм пред самоубииство Вчера от VantoTrade - официален сервиз ми искаха само за труд 130 без ДДС за смяна на ремък.
    Продължавай да търсиш. Аз продължавам да издирвам коректния сервиз

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by slaviego
    Колега положението е трагично. Аз съм пред самоубииство Вчера от VantoTrade - официален сервиз ми искаха само за труд 130 без ДДС за смяна на ремък.
    Продължавай да търсиш. Аз продължавам да издирвам коректния сервиз
    Толкова е Все пак това не е Опел.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #4
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Quote Originally Posted by slaviego
    Колега положението е трагично. Аз съм пред самоубииство Вчера от VantoTrade - официален сервиз ми искаха само за труд 130 без ДДС за смяна на ремък.
    Продължавай да търсиш. Аз продължавам да издирвам коректния сервиз
    Толкова е Все пак това не е Опел.

    Да бе Майбах е Това нормално ли е. Разбирам70-80 с ДДС ама 160 лева. Е колега те толкова струват ремъците и ролките . Не съм очаквал.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Другия път прочети преди да си купиш кола, а и 70 лв повече за 50 000 км се нищо. А и Вантотрейд не е квартален сервиз.
    Сега като ти кажа, че свещите си струват 250 лв ще се зарадваш ли? Писано е многократно обслужването на Т.С. мотора е 500+ лв.
    Това е положението. Живота е хубав.

    И ако това ще те успокой - смяната на масла и филтри на 159 е към 600лв. Това лично мене ме шокира, защото мой познат има Audi Q7 и в Порше България смяната на маслото и филтрите пак е към 600 лв, камо че на Q7 му трябват 12 литра масло.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #6
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Лисан и Дригата не само ми смениха консумативите, ами ми оправиха и проблемите
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  7. #7
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Другия път прочети преди да си купиш кола, а и 70 лв повече за 50 000 км се нищо. А и Вантотрейд не е квартален сервиз.
    Сега като ти кажа, че свещите си струват 250 лв ще се зарадваш ли? Писано е многократно обслужването на Т.С. мотора е 500+ лв.
    Това е положението. Живота е хубав.

    И ако това ще те успокой - смяната на масла и филтри на 159 е към 600лв. Това лично мене ме шокира, защото мой познат има Audi Q7 и в Порше България смяната на маслото и филтрите пак е към 600 лв, камо че на Q7 му трябват 12 литра масло.
    кви са тия цени,не е квартален сервиз ама тва си е чисто дране.на мен за 135 лв ми смениха ремъци,масла филтри ,диагностики и нз още колко манипулации това вече е нормално
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by didiod
    кви са тия цени,не е квартален сервиз ама тва си е чисто дране.на мен за 135 лв ми смениха ремъци,масла филтри ,диагностики и нз още колко манипулации това вече е нормално
    Спестил си една диагностика. Във Ванто може и без ДДС ако не искаш фактура. И за какво дране става въпрос 135 лв за смяна + диагностика или 130 само за смяна. Диагностиката ти е към 25-30 лв.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default ЗА КОЛЕГИТЕ ОТ СОФИЯ

    Смених съединител тия дни в един сервиз, приятел ми го каза, пича се казва ДАНИ. Много разбира от мотори и електричество, личи му. Свестно момче излезе и работи бързо, добре и на добри цени. Сервизът му е в ДРУЖБА 1 в двора на Тих труд, на гърба на гумаджийницата. Днес случайно говидях във и във форума на фенклуба на Ланча, и там са го препоръчали. АЗ ЛИЧНО СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by didiod
    Quote Originally Posted by georgyg
    Другия път прочети преди да си купиш кола, а и 70 лв повече за 50 000 км се нищо. А и Вантотрейд не е квартален сервиз.
    Сега като ти кажа, че свещите си струват 250 лв ще се зарадваш ли? Писано е многократно обслужването на Т.С. мотора е 500+ лв.
    Това е положението. Живота е хубав.

    И ако това ще те успокой - смяната на масла и филтри на 159 е към 600лв. Това лично мене ме шокира, защото мой познат има Audi Q7 и в Порше България смяната на маслото и филтрите пак е към 600 лв, камо че на Q7 му трябват 12 литра масло.
    кви са тия цени,не е квартален сервиз ама тва си е чисто дране.на мен за 135 лв ми смениха ремъци,масла филтри ,диагностики и нз още колко манипулации това вече е нормално
    Не знам какво са ти сменили за тия пари, ма само ангренажния ремък (за Дайко става въпрос) ти е 40 лв. Обтяжната ангренажна ролка ти е 120 лв. (за оригинална говоря). Паразитната ангренажна ролка ти е почти 60 лв. Сега ти ми кажи какво ти е сменено за тия пари. Цените на частите са цени на ТиН веригата магазини, които цитирах по-нагоре.А за външния ремък и ролки какво остава. Работата е нормално да струва толкова, защото се използва специализиран инструмент, тъй като тези моторе нямат белези (говоря за Туин Спарк). При 2.0 даже имаш и балансиращи валове. И там имаш още един ремък и една ролка. Който твърди че тоя мотор може да се зацепи без инструмент (особено когато се ремонтира вариатора) е ПЪЛЕН МАНГАЛ, разберете ме правилно за да нямате проблеми с тия коли в последствие. Пускат се теми за глупости, но никой не чете. Ако са ви скъпи тия коли за поддръжка, ами продавайте ги тогава. Пак си помислете дали евтиното излиза скъпо!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    мен в един серивз ми смениха ролки и ремаци и ми взеха 60лв за труд, което си мисля, че е добре :P

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mi6onski
    мен в един серивз ми смениха ролки и ремаци и ми взеха 60лв за труд, което си мисля, че е добре :P
    Ми за тия пари със сигурност са ти зацепили мотора без пети( въпростия специализиран инструмент). Сега сигурен ли си, че мотора ти е зацепен правилно? Как ще разбереш?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    Quote Originally Posted by didiod
    Quote Originally Posted by georgyg
    Другия път прочети преди да си купиш кола, а и 70 лв повече за 50 000 км се нищо. А и Вантотрейд не е квартален сервиз.
    Сега като ти кажа, че свещите си струват 250 лв ще се зарадваш ли? Писано е многократно обслужването на Т.С. мотора е 500+ лв.
    Това е положението. Живота е хубав.

    И ако това ще те успокой - смяната на масла и филтри на 159 е към 600лв. Това лично мене ме шокира, защото мой познат има Audi Q7 и в Порше България смяната на маслото и филтрите пак е към 600 лв, камо че на Q7 му трябват 12 литра масло.
    кви са тия цени,не е квартален сервиз ама тва си е чисто дране.на мен за 135 лв ми смениха ремъци,масла филтри ,диагностики и нз още колко манипулации това вече е нормално
    Не знам какво са ти сменили за тия пари, ма само ангренажния ремък (за Дайко става въпрос) ти е 40 лв. Обтяжната ангренажна ролка ти е 120 лв. (за оригинална говоря). Паразитната ангренажна ролка ти е почти 60 лв. Сега ти ми кажи какво ти е сменено за тия пари. Цените на частите са цени на ТиН веригата магазини, които цитирах по-нагоре.А за външния ремък и ролки какво остава. Работата е нормално да струва толкова, защото се използва специализиран инструмент, тъй като тези моторе нямат белези (говоря за Туин Спарк). При 2.0 даже имаш и балансиращи валове. И там имаш още един ремък и една ролка. Който твърди че тоя мотор може да се зацепи без инструмент (особено когато се ремонтира вариатора) е ПЪЛЕН МАНГАЛ, разберете ме правилно за да нямате проблеми с тия коли в последствие. Пускат се теми за глупости, но никой не чете. Ако са ви скъпи тия коли за поддръжка, ами продавайте ги тогава. Пак си помислете дали евтиното излиза скъпо!!!
    Цените на Николай Недев от Стамбулийски 155 са с 30% по евтини пак за същите части :! на тези цени работи и нашия сервиз. За труд всеки зервиз си има ценоразпис и клиента може да попита колко ще му струва даден ремонт,ако му изнася го прави ,ако не отива в следващия и го прави на по ниска цена.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •