Results 1 to 4 of 4

Thread: Вибрации при спиране -решен проблем

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Вибрации при спиране -решен проблем

    Гледам хората пишат за решени проблеми и аз да споделя. Проблема беше следния при резки спирания от високи скорости се чува шум и предницата на колата вибрира. При нормално спиране няма проблем всичко е наред проблема се повява само като реша да се правя на шофьор. Отваряме Auto data 2005 четем от английски (е много мъка) че проблема се дължи на предните дискове и трябва да се подменят дискове и накладки. Повярвах им. Подмених въпросните елементи и след около 200км сработване и изпитване мога да кажа че проблема е решен.(за около 200лв и намеса от моя страна за смяната) Имаше и още едно проблемче което си мислех че ще реша със смяната на накладки свиренето на накладките при леко натискане на спирачката особено лятото, но уви накладките които сложих са Феродо но и същите извадих от колата бяха горе долу на половина.Е това колеги ако мръсниците ви имат подобен проблем вече знаете начин за решаването му.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    то маи има цял раздел за това как се решават разни проблеми - публикуват се само доказани истини

    инак видя ли зор със смяната на дискове и накладки - щот съм го планувал за другото лято
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    При мен нямямаше проблеми с раздвижването на апаратите и стана лесно няма никаква философия.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...не е проблем смяната : ...за който не знае...при смяната на накладки,за да се сложат новите, отварянето на хидравликата-т.е.за да се свие буталото на хидр.цилиндър, на челото на същото има огромен жлеб-за ключ,с който се върти,по посока на часовниковата стрелка,за да се свие навътре буталото и да събере новите накладни и диск...може да се върти и с други неща-кой с квото си реши...
    ...при замяна на дисковете,понякога се налага настройка на странично биене с индикатор /на кутията пише какъв му е допуска/ в порядък на 5-6 стотни е...,чрез използуване на съответните микро-подложки...
    ...относно колегата Новачев...добре е че си си решил проблема, но при мен на няколко пъти не се е получавало...примерно сменям с нови дискове и накладки, и след съответното сработване/за СААБ например на кутията на дисковете ,на 9 езика пише...сработване в продължение на 800 км/... при плавно спиране от 210-200 км/ч пак имам съответните леки вибрации....та мисля си,че винаги е необходима финна индикаторна настройка на страничното биене на дисковете,при смяната им...?!?
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •