Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Блъснах се!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default Блъснах се!

    Здравейте колеги!
    Гадно или не, вярно че от време на време се случват такива неща.., сякоха ми пътя и в колата отсреща... Та снимки могат да се видят на http://www.kieprint.net/alfa156/ !
    Въпроса ми е за Бургас, кои майстори бихте ми препоръчали, че преди 1 месец ми изтече каското и сега трябва сам да си я правя... А понеже ми е първа катастрофа, знаете ли как стоят нещата с гражданската.. до каква степен изплащат щетите? И къде да ходя за части, че за оригинални части ми обадиха цена над 1200 лева! Мерси предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Съгласно акта на куките, ти виновен ли си за катастрофата? защото, ако имаш някаква вина, забрави за изплащане. Ако има друг виновен, то отиваш при неговия застраховател по Го и предявяваш претенциите си
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Според органите на властта, както и според шофьорите на другите 2 коли участвали в катастрофата аз съм най - невинния, но и най - пострадал! Имам протокол от куките да ходя в Български имоти да си взимам парите? Въпроса ми е до каква степен ги изплащат и ще успеят ли да покрият целия ремонт или и аз ще трябва да дам някой лев от джоба си?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by crashtest
    Според органите на властта, както и според шофьорите на другите 2 коли участвали в катастрофата аз съм най - невинния, но и най - пострадал! Имам протокол от куките да ходя в Български имоти да си взимам парите? Въпроса ми е до каква степен ги изплащат и ще успеят ли да покрият целия ремонт или и аз ще трябва да дам някой лев от джоба си?
    Принципно, би трябвало да ти покрият по същия начин, по който би ти покрило и евентуално каско, но понеже става дума за застраховател, на когото пари не си давал, то трябва да си особено внимателен. Ако случайно тръгнат да се дърпат, винаги можеш да пуснеш една жалба до надзорната комисия
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by crashtest
    Според органите на властта, както и според шофьорите на другите 2 коли участвали в катастрофата аз съм най - невинния, но и най - пострадал! Имам протокол от куките да ходя в Български имоти да си взимам парите? Въпроса ми е до каква степен ги изплащат и ще успеят ли да покрият целия ремонт или и аз ще трябва да дам някой лев от джоба си?

    Тогава бъди спокоен Го ще ти оправят щетите

    поздрави

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    Много лошо колега съжалявам.Ама аз знам че когато гражданската поема ремонта те пращат в някои смръдлив сервиз с които те работят и така ги правят че после се плашиш.И много много не обичат да плащат.Ама както каза колегата жалби ала-бала това онова и си готов.Дано да ти я направят хубаво и да си я караш после.Аз съм се блускал 10 пъти ама все каското ми е поемало щетите и не знам много добре как стоят нещата с гражданската това съм чъвал.Ако бъркам моля някои колега да ме поправи.
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  7. #7
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    В Горно Езерово има читав бояджия....взима нормално скъпо, но работи добре.
    Като се спускаш към селото, в дясно се виждат постройки ала бившо ТКЗС, там е сервиза, мисля третата пресечка след като влезеш в селото вдясно....портал и си там...май се казваше Иван пича...

    Успех!
    156 2.0TS '99


  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София.
    Posts
    1

    Default

    Здравей колега кажи къде го дават- да се блъскаш 10 пъти и да ти поемат всички щети ?! Да си жив и здрав и моля кажи кой застраховател ги плаща тия работи!!! :shock:
    Алфа Ромео 156 1.9JTD 2002 г.
    Форд Фиеста 1.3-автоматик 1994 г.
    Форд Фиеста 1.1 1991 г.
    Всички коли са на любимата ми жена!!!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Колега.. това е първата ми катастрофа, не съм виновен, че жената реагира по такъв начин с цел да се предпази и прави 2 катастрофи, мисля че трябва да ми платят.. Нямам вина в цялата работа и не съм длъжен да вадя пари от моя джоб за тоя ремонт! Вярно, че пак малко ще се нашия от цялата работа, понеже каското изтече, ама иначе здраве да е! Колата се оправя! Нейната гражданска е в Български имоти! Оценката, която направиха е добра, аз съм доволен.., Сега остава да видим колко пари ще преведат...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Блъснах се! - от crashtest Колега по принцип ще ти покрият щетите, може да се наложи да извадиш 100-200лв от джоба, ама това е дреболия. За първи път чувам на някой ударен отпред да плащат, дано да не ти правят парчета . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Еми така стана катастрофата, че вина аз нямам... вярно карак с 50-60, ама по начина, който стана произшествието и с 30 да бях карал пак щях да се блъсна... единствено щетите щяха да са по - малки! Ако са 100 - 200 лева добре.., щото майсторите тука ме плашат ми казват някакви цифри от порядъка на 500-600 лева разходи от моя джоб! Затова питам да знам как стоят нещата! Мерси на всички включили се по темата и поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Изправянето на калника и капак е между 100-250 лв според майстора и майсторлъка бронята е колкото си я намериш а боядисването със всичките му такъми е около-100-150 на елемент ама вече е по скоро втората и над втората цифра та ако са ти казали 600 лв си е реална цена за съжаление и то без покупката на броня.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Изправянето на калника и капак е между 100-250 лв според майстора и майсторлъка бронята е колкото си я намериш а боядисването със всичките му такъми е около-100-150 на елемент ама вече е по скоро втората и над втората цифра та ако са ти казали 600 лв си е реална цена за съжаление и то без покупката на броня.
    А къде ги изправят и боядисват нещата на такива цени, че и мен ме интересува.
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Бургас из сервизчетата за замаскиране
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Аз пък казвам, че с части, които ще си ги купиш от тук (втора употреба), дори ще ти останат пари за кафе
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •